Benzema zabio gol u svojoj zadnjoj utakmici za Real

epa10673138 Osasuna's striker Ante Budimir (2-R) celebrates with his teammate Ez Abde (R) after scoring the 2-0 during the Spanish LaLiga soccer match between CA Osasuna and Girona FC at El Sadar stadium in Pamplona, Navarra, Spain, 04 June 2023.  EPA/Jesus Diges

EPA/Jesus Diges

Kapetan Real Madrida Karim Benzema izašao je sa stadiona Santiago-Bernabeu uz ovacije na kojem je igrao svoju posljednju utakmicu u dresu Reala netom nakon što je zabio jedanaesterac protiv Athletic Bilbaa u nedjelju tijekom 38. i posljednjeg kola prvenstva Španjolske.

Francuski reprezentativac izjednačio je u 72. minuti protiv Baskijaca, a dvije minute kasnije zamijenio ga je Luka Modrić, omogućivši madridskoj publici da pozdravi jednog od najboljih strijelaca u povijesti kluba. Napadača su na izlasku dočekali suigrači, potom i cijela klupa Madrida, zagrlivši u prolazu svog trenera Carla Ancelottija.

Nakon četrnaest godina provedenih u mitskom bijelom dresu, Benzema će s 35 godina odletjeti u Saudijsku Arabiju gdje ga, prema saudijskoj državnoj televiziji, čeka klub Al-Ittihad.

Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za Osasunu, koja je doma s 2-1 svladala Gironu i pobjedom osvojila sedmo mjesto u La Ligi koje vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu. Budimir je pogađao nogom i glavom u 52. i 55. minuti, a hrvatski internacionalac u Primeri je zabio ukupno osam golova ove sezone.

Ivo Grbić je branio za Atletico Madrid, koji je igrao 2-2 kod Villareala i nakraju zauzeo treće mjesto.

OZNAKE: real, benzema, nogomet