Bennacer donio Milanu pobjedu protiv Cagliarija, opet su na +3

epa09836929 Milan's Ismael Bennacer (C) jubilates with his teammates after scoring the opening goal during the Italian Serie A soccer match Cagliari Calcio vs AC Milan at Unipol Domus stadium in Cagliari, Sardinia Island, Italy, 19 March 2022.  EPA/FABIO MURRU

EPA/FABIO MURRU

Nogometaši Milana ponovno su se izdvojili na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva minimalnom 1-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Cagliarija u susretu 30. kola.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Bennacer (59) sjajnim volejem sa 18 metara nakon što mu je loptu na udarac ostavio Giroud.

Ante Rebić igrao je od 71. minute za Milan koji sada ima 66 bodova, tri više od drugog Napolija koji je ranije u subotu je Napoli preokretom u drugom poluvremenu sa 2-1 (0-1) svladao Udinese.

Nakon prvih 45 minuta gosti iz Udina su vodili 1-0 zahvaljujući preciznom udarcu Deulofeua (22) sa 18 metara, no u nastavku je Osimhen (52, 63) s dva pogotka spriječio iznenađenje. Nigerijski je napadač na 1-1 poravnao udarcem glavom na ubačaj Marija Ruija, a za 2-1 je pogodio prizemnim udarcem nogom nakon dodavanja Di Lorenza. Ovo je drugi tjedan zaredom kako Osimhen s dva pogotka osigurava 2-1 pobjedu Napoliju, isto je učinio i prije šest dana na gostovanju kod Verone.

Cagliari je ostao 17. sa 25 bodova, tri više od 18. Genoe i 19. Venezije, koja ima dvije utakmice manje.

Filip Benković ostao je na klupi Udinesea koje je 14. na ljestvici sa 30 bodova.

Hrvatski reprezentivac Ivan Perišić bio je asistent za jedini pogodak Intera u 1-1 (0-0) domaćem remiju protiv Fiorentine. Gosti iz Fience poveli su preko Torreire (50) koji je s pet metara svladao Handanoviča nakon dodavanja Gonzaleza, a samo pet minuta potom konačnih 1-1 psotavio je Dumfries (55) udarcem glavom nakon ubačaja Perišića s lijevog krila. Perišić je igrao do 80. minute, dok Marcelo Brozović zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Intera.

Ovim rezultatom nastavila se kriza “crno-plavih” koji su u posljednjih sedam nastupa u Serie A ostvarili samo jednu pobjedu te su trenutačno treći na ljestvici sa 60 bodova. Fiorentina je ostala osma sa 47 bodova, dva manje od petog Lazija, a jednim manje od šeste Rome i sedme Atalante.