Benitez: Kovačić će biti Modrićeva zamjena i budućnost Real Madrida

Trener Real Madrida Rafael Benitez izjavio je da je Mateo Kovačić (21) doveden kao zamjena za Luku Modrića (27) tijekom sezone, a da je zbog svoje dinamičnosti, dobrog udarca i odlučnosti on budućnost Real Madrida.

“Znamo njegovu kvalitetu. Momčad je lani patila kada se Modrić ozlijedio pa su se mnogi žalili da je potreban takav tip igrača. Kovačić nije defenzivni vezni, niti je pozicijski igrač koji će oduzimati lopte. On ide prema naprijed, dinamičan je, ima dodavanje i dobar udarac“, izjavio je Benítez nakon sinoćnje prijateljske utakmice u kojoj je Real Madrid s 2-1 pobijedio turskog prvaka Galatasaraya.

•  Hrvatski reprezentativac će biti predstavljen u 13 sati na stadionu Santiago Bernabéu gdje će prvi put izaći na teren u bijelom dresu kraljevskog kluba.

“Kovačić se ne uplaši kada se nađe u prilici, ne boji se odgovornosti i to ga čini velikim igračem za Real Madrid. Mlad je i njegova budućnost je ovdje”, rekao je Benítez.

Mateo Kovačić je u utorak službeno postao igrač Real Madrida u kojem bi trebao provesti idućih šest godina. Lani je za Inter sudjelovao u 44 utakmice u kojima je postigao osam pogodaka uz pet asistencija.

Njegov dolazak stvorio je gužvu u veznom redu. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je protiv Galatasaraya igrao do 72.minute te Nijemac Toni Kroos držat će sredinu terena.

Igrači Real Madrida su sinoć u 0.35 sati, kada se stadion već gotovo ispraznio, podigli pehar pobjednika Trofeja Bernabéu, tradicionalne prijateljske utakmice u sjećanje na nekadašnjeg klupskog predsjednika.

Madridska momčad je povela u 17. minuti kada je Modrić izveo korner i nabacio loptu braniču Nachu Fernandezu koji ju je glavom pospremio u mrežu. Galatasaray je izjednačio u 55. minuti preciznim udarcem sa sredine Nizozemca Sneijdera čiji je broj 10 u Interu naslijedio Kovačić u siječnju 2013. kada je ondje stigao iz Dinama. Modrićev izlazak iz igre u 72. minuti popratili su skandiranjem njegovog imena najvatreniji navijači smješteni na južnoj tribini iza gola.

Pobjedu Realu donio je deset minuta kasnije bočni brazilski igrač Marcelo sjurivši se u kazneni prostor s dva lijepa driblinga nakon čega je lijevom nogom sa šest metara zabio za konačnih 2-1.

Mateo Kovačić možda nije i posljednje pojačanje ovo ljeto. “Radim s onim što imam, a o ostalim stvarima razgovaram s predsjednikom“, zaključio je Benitez koji je klupu Reala preuzeo u svibnju.