Belgiji prvo zlato u hokeju na travi, Australci srebrni

epa09397207 Australia and Belgium line up ahead of the Men's Gold Medal final Hockey match between Australia and Belgium at Oi Hockey Stadium during the Tokyo Olympic Games in Tokyo, Japan, 05 August 2021.  EPA/JOE GIDDENS NO ARCHIVING,  EDITORIAL USE ONLY, IMAGES TO BE USED FOR NEWS REPORTING PURPOSES ONLY, NO COMMERCIAL USE WHATSOEVER, NO USE IN BOOKS WITHOUT PRIOR WRITTEN CONSENT FROM AAP AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

EPA/JOE GIDDENS

Belgijska muška hokejska reprezentacija je osvojila zlato u četvrtak na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon što je u finalu poslije raspucavanja pobijedila Australiju.

Za Belgijance je ovo prva olimpijska medalja u ovom sportu.

Prvi pogodak na utakmici pao je u trećoj četvrtini, povela je Belgija pogotkom Florenta van Aubela. Australci izjednačuju u zadnjoj četvrtini, a strijelac je Tom Joseph Wickham.  Nakon što je regularni dio utakmice završio neriješeno 1-1, krenulo se u raspucavanje, a Belgijanci su sa 3-2 bili bolji.

U ranijem igranom susretu za broncu Indija je sa 5-4 pobijedila Njemačku i osvojila prvu medalju u ovom sportu nakon zlata 1980. godine na OI u Moskvi.