Bayern zabio 6 golova u utakmici na rubu prekida

epa08259339 Bayern Munich players celebrate their 5-0 lead during the German Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and Bayern Munich in Sinsheim, Germany, 29 February 2020.  EPA/ARMANDO BABANI CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/ARMANDO BABANI

Lider njemačkog nogometnog prvenstva Bayern deklasirao je na gostovanju Hoffenheim sa 6-0 u susretu 24. kola Bundeslige, međutim utakmica je umalo prekinuta zbog uvredljivog transparenta kojeg su izvjesili navijači munchenskog kluba.

Bayern se ‘prošetao’ PreZero Arenom u Sinsheimu, no sasvim sigurno Bavarce očekuje kazna zbog poteza njegovih navijača zbog kojih je susret u dva navrata prekinut.

Utakmica je dva puta prekidana zbog uvredljivog transparenta kojeg su navijači Bayerna uputili vlasniku Hoffenheima Dietmaru Hoppu.

Sudac Christian Dingert je prvo u 62. minuti upozorio gostujuće navijače, a kada se poruka ponovo pojavila u 77. minuti prekinuo je susret poslavši momčadi u svlačionicu. Nakon kraće pauze dvoboj je nastavljen, no igrači Bayerna i Hoffenheima su se međusobno dodavali što je bio zajednički prosvjed igrača protiv nedoličnog ponašanja navijača.

Bila je to nevjerojatna scena, ali i sjajan potez igrača koji su poslali jasnu poruku. Podršku Hoppu pružio je i Bayernov čelnik Karl-Heinz Rummenigge koji se stao uz njega.

Dodajmo kako su golove za goste zabili su Gnabry (2), Kimmich (7), Zirkzee (15), Coutinho (33, 47) i Goretzka (62).

Andrej Kramarić je za Hoffenheim zaigrao u drugom poluvremenu, dok Ivan Perišić nije konkurirao za gostujući sastav zbog ozljede.

Pobjedu je ostvarila i Borussija Dortmund koja je svom travnjaku slavila protiv Freiburga sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Jadon Sancho u 15. minuti.

I druga Borussija, ona iz Moenchengladbacha je bila uspješna. Na gostovanju je pobijedila Augsburg sa 3-1, a sva četiri gola pala su u drugom poluvremenu. Junak utakmice bio je Lars Stindl koji je zabio dva gola (53, 79) i asistirao Ramiju Bensebainiju (49). Pogodak za domaćine zabio je Eduard Lowen (57).

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Leipzig i Borussija Dortmund imaju po 48 bodova, no Leipzig ima i susret manje.

OZNAKE: Bayern, hoffenheim