Bayern slavio protiv Wolfsburga, Müller upisao 400. nastup za Bavarce

epa09599611 Bayern player Thomas Mueller (C) and teammates celebrate their win after the UEFA Champions League group E soccer match between Dynamo Kyiv and Bayern Munich in Kiev, Ukraine, 23 November 2021.  EPA/OLEG PETRASYUK

EPA/OLEG PETRASYUK

Vodeća momčad njemačkog prvenstva minhenski Bayern je u petak na svom terenu u prvoj utakmici 17. kola s visokih 4-0 svladao Wolfsburg

Za sigurnu pobjedu u zadnjem kolu jesenskog dijela prvenstva prvi gol za Bayern zabio je u sedmoj minuti susreta Thomas Muller kojem je to bila jubilarna 400. utakmica u Bundesligi.

Gosti su odolijevali do 57. minute kada je vodstvo Bayerna na 2-0 povećao Dayot Upamecano, da bi samo dvije minute kasnije na 3-0 povećao Leroy Sane. Pred sam kraj Robert Lewandowski zabija za 4-0 i tim je pogotkom postavio novi rekord – za jedan gol popravio je učinak od 42 gola u kalendarskoj godini legendarnog Gerda Müllera. On je taj rekord postavio 1972., a Lewandowski je 2021. godinu završio sa 43 gola.

Bayern je prvi sa 43 boda, a druga je Borussia s devet bodova manje. Wolfsburg je 12. sa 20 bodova.