Bayern slavio protiv Kölna, svih pet golova palo od 50. do 71. minute

epa09418296 Bayern's Robert Lewandowski (R) celebrates after scoring the opening goal during the DFL Supercup 2021 soccer match between Borussia Dortmund and FC Bayern Muenchen in Dortmund, Germany, 17 August 2021.  EPA/FRIEDEMANN VOGEL CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

U posljednjoj utakmici 2. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je kao domaćin svladao Köln sa 3-2 (0-0), a svih pet golova postignuto je u razdoblju od 20-ak minuta, između 50. i 71.

Bayern je poveo 2-0 preko Lewandowskog (50) i Gnabryja (59), no Modeste (60) i Uth (62) su ekspresno poravnali, ali Gnabry (71) je svojim drugim golom ipak osigurao bodove prvaku.

Bayern se ovom pobjedom pridružio Hoffenheimu, Bayeru i Freiburgu koji imaju po četiri boda, dva manje od vodećeg Wolfsburga koji je jedini ostao stopostotan, dok je Köln u skupini momčadi s tri boda.

Ranije u nedjelju je napadač hrvatske reprezentacije Andrej Kramarić bio asistent u 2-2 (2-1) domaćem remiju Hoffenheima protiv Union Berlina. Kramarić je u 30. minuti proigrao Bruuna Larsena za vodstvo Hoffenheima od 2-1. Prethodno je Union poveo golom Giesselmanna (10), na 1-1 poravnao je Akpoguma (14), da bi u nastavku utakmice na konačnih 2-2 poravnao Awoniyi (47).

Kramarić je odigrao svih 90 minuta za Hoffenheim.