Bayern osigurao titulu: Brekalo postigao hat-trick, Kramarić upisao gol i dvije asistencije

epa09185278 Josip Brekalo (L) of VfL Wolfsburg is put under pressure by Christopher Trimmel of 1.FC Union Berlin during the German Bundesliga match between VfL Wolfsburg and 1. FC Union Berlin at Volkswagen Arena in Wolfsburg, Germany, 08 May 2021.  EPA/MAJA HITIJ / POOL CONDITIONS - ATTENTION:  The DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/MAJA HITIJ

Nogometaši dortmundske Borussije slavili su u subotu u 32. kolu Bundeslige protiv RB Leipziga s 3:2. Ovim porazom Leipzig je ostao bez šansi za naslov prvaka, pa je Bayern, i prije nego je odigrao svoju utakmicu, osigurao obranu naslova prvaka njemačke.

Borussiju je u vodstvo doveo Marco Reus u sedmoj minuti susreta, a u 51. Jadon Sancho povisio je na 2:0. Lukas Klostermann smanjio je u 63., dok je izjednačenje Leipziigu donio bivši nogometaš Dinama Dani Olmo u 77. minuti susreta. Konačnih 3:2 posatvio je Jadon Sancho u 87. minuti.

Wolfsburg je s 3:0 slavio protiv Union Berlina, a hat-trick postigao je hrvatski reprezentativac Josip Brekalo. Werder i Bayer odigrali su bez pobjednika, dok je Hoffenheim s 4:2 slavio protiv Schalkea. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je pogodak i upisao dvije asistencije.