Bayern osigurao osmi uzastopni naslov prvaka

epa08489369  Robert Lewandowski of Bayern Munich wears a shirt and cap in celebration of securing the Bundesliga title following the victory in the German Bundesliga soccer match between SV Werder Bremen and FC Bayern Munich at Wohninvest Weserstadion in Bremen, Germany, 16 June 2020. Bayern Munich have won their eighth successive German Bundesliga title.  EPA/Stuart Franklin / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/Stuart Franklin

Još jednom je poljski golgeter Robert Lewandowski donio pobjedu Bayernu, koji je u utorak u 32. kolu Bundeslige u gostima dobio predzadnji Werder sa 1-0. Tako je Bayern osigurao osmi uzastopni naslov prvaka Njemačke, a 30. ukupno, pa su posljednja dva kola za njega revijalna.

Pobjednički pogodak Lewandowski je zabio u 43. minuti. To mu je 31. u Bundesligi, a 46. u svim natjecanjima ove sezone. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nije bio u sastavu Bayerna.

Prethodno je Borussia Moenchengladbach kod kuće dobila Wolfsburg s 3-0, izborivši važnu pobjedu za plasman u Ligu prvaka. Domaćini su nakon prvog poluvremena vodili s 2-0. U 10. minuti iz kontranapada zabio je veznjak Jonas Hofmann, a isti igrač je u 30. minuti nakon lijepe akcije povisio na 2-0.  U 65. minuti pogrešno dodavanje stopera Brooksa u vlastitoj polovici omogućilo je brzu polukontru Borussije, koju je realizirao Lars Stindl za konačnih 3-0.

Za Wolfsburg su nastupila obojica hrvatskih nogometaša. Veznjak Josip Brekalo ušao je u igru u 60. minuti i u 70. je pokušao iz daljine, ali neprecizno, dok je stoper Marin Pongračić igrao do 72. minute.