Bayern korak bliže rekordnom 30. naslovu prvaka

epa08454745 (L-R) Bayern Munich's French defender Benjamin Pavard, Bayern Munich's French defender Lucas Hernandez and Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski celebrate the 3-0 during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and Fortuna Duesseldorf at the Allianz Arena stadium in Munich, southern Germany, 30 May 2020.  EPA/CHRISTOF STACHE / POOL CONDITIONS - ATTENTION:  The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/CHRISTOF STACHE

Minhenski Bayern napravio je u subotu velik korak prema osiguravanju rekordnog 30., odnosno osmog u nizu, naslova prvaka Njemačke nakon što je u utakmici 29. kola kod kuće svladao Fortunu iz Dusseldorfa sa 5-0.

Bayern je poveo nakon autogola Mathiasa Joergensena u 15. minuti, a 14 minuta kasnije ja Pavard povećao na 2-0. Lewandowski, koji je večeras bio dvostruki strijelac, prvi je gol zabio u 29. minuti za vodstvo Bayerna 3-0.  U drugom poluvremenu Lewandowski je opet strijelac u 50. minuti za 4-0, a samo dvije minute kasnije Davies zabija za konačnih 5-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru za Bayern u 62. minuti susreta.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Bayern ima 67 bodova, deset više od najbliže Borussije koja u nedjelju gostuje kod zadnjeplasirane momčadi Bundeslige Paderborn.

Fortuna je u zoni doigravanja za ostanak u Bundesligi sa 27 bodova, a predzadnji Werder ima 25.

Ovo će kolo biti zaključeno s tri dvoboja u nedjelju, a sastaju se: Borussia Moenchengladbach – Union Berlin (15.30 sati), Paderborn – Borussia Dortmund (18.30) i Koeln – RB Leipzig (20.30).

OZNAKE: Bayern, bundesliga