Bayern iskoristio poraz Borussije

epa07240912 Bayern's head coach Niko Kovac (C) talks to Bayern's Renato Sanches (L) during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and RB Leipzig in Munich, Germany, 19 December 2018.  EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS CONDITIONS - ATTENTION:  The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

U derbiju 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu pobijedio RB Leipzig sa 1-0 smanjivši zaostatak za vodećom Borussijom Dortmund na šest bodova.

Nakon što je vodeći sastav njemačkog prvenstva, Borussia iz Dortmunda u utorak pretrpjela prvi ovosezonski poraz na gostovanju kod Fortune iz Duesseldorfa (1-2), momčad Nike Kovača je morala pobijediti Leipzig kako bi smanjila zaostatak za liderom i tako barem malo vratila neizvjesnost u prvenstvo.

U nervoznom susretu bez previše pravih prilika pobjednika je odlučio pogodak Francka Riberyja u 83. minuti.

U posljednjim trenucima susreta oba sastava su ostala s igračem manje. Kod gostiju je pocrvenio Stefan Ilsanker zbog oštrog prekršaja nad Alcantarom, dok je kod Bayerna isključen Renato Sanchez koji je odgurnuo Ilsankera i dobio drugi žuti karton. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Bavaraca u njemačkom prvenstvu, te sedmi susret u nizu bez poraza u svim natjecanjima.

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Schalke sa 2-1, a sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli golovima Aleksandra Dragovića (26) i Lucasa Alarija (35), da bi Schalke u posljednjim trenucima prvog dijela smanjili preko Hajia Wrighta. U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova. Za goste je Tin Jedvaj zaigrao posljednjih pola sata.

Mainz i Eintracht su odigrali 2-2 nakon što je domaćin vodio 1-0 i 2-1. Za Mainz je oba gola zabio Robin Qiaison (10, 36), a za goste Luka Jović (31, 45). Ante Rebić je za goste igrao od 72. minute.

Bez pobjednika je završio i susret Werder Bremen – Hoffenheim okončavši rezultatom 1-1. Gosti su poveli u 31. minuti golom Bittencourta, a izjednačio je Gebre Selassie u 57. minuti. Andrej Kramarić je igrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 39 bodova, Borussija Moenchengladbach i Bayern imaju po šest bodova manje, dok je četvrti RB Leipzig sa 28 bodova.

REZULTATI

Schalke 04 - Bayer Leverkusen 1-2 (Wright 45+2 / Dragovic 26, Alario 35)
Bayern Munchen - RB Leipzig   1-0 (Ribery 82)
Werder Bremen - Hoffenheim    1-1 (Gebre Selassie 57 / Bittencourt 31)
Frieburg - Hannover           1-1 (Waldschmidt 3-11m / Felipe 14)
Mainz - Eintracht             2-2 (Qiaison 10, 36 / Jović 31, 45)

U utorak:
Borussia Monc. - Nurnberg    2-0 (Hazard 47, Plea 86)
Hertha Berlin - Augsburg     2-2 (Leckie 28, Duda 31 / Hinteregger 8, Koo Ja-cheol 39)
Wolfsburg - Stuttgart        2-0 (Guilavogui 24, Weghorst 44)
Fortuna Dus. - Borussia Dor. 2-1 (Lukebakio 22, Zimmer 56 / Paco Alcacer 81)