Bayern i RB Leipzig odigrali neriješeno

epa08206079 Bayern Munich's Robert Lewandowski (L) in action against Leipzig's Lukas Klostermann (R) during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and RB Leipzig in Munich, Germany, 09 February 2020.  EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/RONALD WITTEK

U derbiju 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern i RB Leipzig su na Allianz Areni odigrali 0-0, pa je bavarski sastav zadržao bod prednosti na vrhu ljestvice.

Bila je to zanimljiva utakmica s nizom prilika na obje strane, no vratari Manuel Neuer i Peter Gulacsi su odradili sjajan posao.

Najbolje prilika za Bayern imali su Robert Lewandowski i Leon Goretzka, dok su u suparničkim redovima najbolje prilike propustili Marcel Sabitzer i Timo Werner.

U 53. minuti sudac Marco Fritz je dosudio kazneni udarac za bavarski sastav, međutim poništen je nakon pregleda video snimke jer je poljski napadač  Lewandowski bio u zaleđu.

Ivan Perišić je zbog ozljede gležnja izvan stroja i nije konkurirao za sastav bavarskog velikana, dok je kod Leipziga do 69. minute igrao Dani Olmo.

U nedjelju se trebala igrati i utakmica između Borussije Moenchengladbach i Kolna, međutim odgođena je zbog lošeg vremena.

Na ljestvici vodi Bayern sa 43 boda, Leipzig je drugi s bodom manje, dok dvije Borussije, iz Dortmunda i Moenchengladbacha imaju po 39 bodova.

OZNAKE: Bayern, rb leipzig