Bayern i Chelsea posljednji četvrtfinalisti Lige prvaka

epa09080705 Hakim Ziyech (2-R) of Chelsea celebrates with teammates after scoring the 1-0 lead during the UEFA Champions League round of 16, second leg soccer match between Chelsea FC and Atletico Madrid in London, Britain, 17 March 2021.  EPA/NEIL HALL

EPA/NEIL HALL

Branitelj naslova Bayern Muenchen i Chelsea posljednji su četvrtfinalisti ovogodišnjeg izdanja nokaut faze nogometne Lige prvaka. Bavarci su u srijedu u uzvratu osmine finala na Allianz Areni svladali Lazio s 2-1, a Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Atletico Madrid s 2-0.

Pobjedu londonskoj momčadi i deseto četvrtfinale Lige prvaka u klupskoj povijesti, a prvo od 2014., donijeli su Hakim Ziyech, pogotkom u 34. minuti na asistenciju Tima Wernera, te Emerson koji je zabio u četvrtoj minuti sučevog dodatka, tek što je ušao u igru. Chelsea je slavio s ukupnih 3-0. Od 82. minute Atletico je igrao s desetoricom igrača, jer je isključen Stefan Savić zbog udarca laktom u prsa Ruedigera.

Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za Chelsea i imao važnu defenzivnu ulogu. Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi za pričuve madridske momčadi.

Bayern je uvjerljivu rimsku pobjedu (4-1) protiv Lazija potvrdio trijumfom i na Allianz Areni. Vodeći pogodak za Bavarce postigao je Robert Lewandowski u 33. minuti iz kaznenog udarca. Na 2-0 povećao je Choupo-Moting u 73. minuti, samo dvije minute nakon što je zamijenio Lewandowskog. Utješni pogodak za Talijane postigao je Parolo u 82. minuti.

Još prošli tjedan mjesto u četvrtfinalu osigurali su Borussia Dortmund, Porto, Liverpool i Paris Saint-Germain, a u utorak su im se pridružili Real Madrid i Manchester City.

Ždrijeb parova četvrtfinala i polufinala Lige prvaka bit će održan u petak, 19. ožujka, u Nyonu.

Liga prvaka, osmina finala - uzvratne utakmice
17. ožujka
Bayern - Lazio           2-1 (Lewandowski 33-11m, Choupo-Moting 73 / Parolo 82)
ukupan rezultat: 6-2
Chelsea - Atletico M.    2-0 (Ziyech 34, Emerson 90+4)
ukupan rezultat: 3-0

16. ožujka
Man. City - Borussia M.  2-0 (De Bruyne 13, Gundogan 18)
ukupan rezultat: 4-0
Real Madrid - Atalanta   3-1 (Benzema 34, Ramos 60-11m, Asensio 85 / Muriel 83)
ukupan rezultat: 4-1

10. ožujka
Liverpool - RB Leipzig   2-0 (Salah 70, Mane 74)
PSG - Barcelona          1-1 (Mbappe 31-11m / Messi 37)
ukupan rezultat: 5-2

9. ožujka
Borussia D. - Sevilla    2-2 (Haaland 35, 54-11m / En Nesyri 69-11m, 90+6)
ukupan rezultat: 5-4
Juventus - Porto         3-2 (Chiesa 49, 63, Rabiot 117 / S. Oliveira 19-11m, 115)
ukupan rezultat: 4-4 (Porto prošao dalje zbog više golova u gostima)