Bayer srušio Bayern u Munchenu

30 November 2019, Bavaria, Munich: Munich's Ivan Perisic reacts during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Bayer Leverkusen at the Allianz Arena. Photo: Matthias Balk/dpa - WICHTIGER HINWEIS: Gemäß den Vorgaben der DFL Deutsche Fußball Liga bzw. des DFB Deutscher Fußball-Bund ist es untersagt, in dem Stadion und/oder vom Spiel angefertigte Fotoaufnahmen in Form von Sequenzbildern und/oder videoähnlichen Fotostrecken zu verwerten bzw. verwerten zu lassen.

Matthias Balk/dpa

U derbiju 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je u Munchenu pobijedio Bayern sa 2-1 prekinuvši pobjednički niz bavarskog sastava od četiri utakmice.

Bio je to i prvi poraz Hansa-Dietera Flicka nakon što je naslijedio Niku Kovača.

Flick je u prva četiri nastupa na klupi njemačkog prvaka upisao četiri pobjede (Olympiakos 2-0, Borussia Dortmund 4-0, Fortuna 4-0, Crvena zvezda 6-0) uz razliku pogodaka 16-0, no pobjednički niz je stao u derbiju protiv “Apotekara”.

Dvostruki strijelac bio je Leon Bailey (10, 35), a kod oba gola asistirao mu je Kevin Volland. Za Bayern je zabio Thomas Muller u 34. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern do 69. minute, dok su gosti od 82. bili bez isključenog Jonathana Taha.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić drugo kolo u nizu upisao se među strijelce u njemačkom prvenstvu. Nakon što je prošlog vikenda zabio za Hoffenheim u porazu od Mainza (1-5), u subotu je postigao pogodak u remiju 1-1 protiv Fortune Dusseldorf.

“Krama” se upisao među strijelce već u šestoj minuti na asistenciju Floriana Grillitscha, a bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone. Kada se već činilo kako će Hoffenheim upisati pobjedu u 88. minuti je izjednačio Rouwen Hennings.

Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Herthu sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri susreta u svim natjecanjima.

Gosti su poveli sa 2-0 nakon svega 17 minuta igre, a strijelci su bili Jadon Sancho (15) i Thorgana Hazarda (17). Hertha je smanjila u 34. minuti preko Vladimira Daride, a Borussija je u posljednjim trenucima prvog dijela ostala s igračem manje nakon što je isključen Mats Hummels, no u nastavku je uspjela sačuvati tri boda.

Gostujuću pobjedu upisao je i RB Leipzig koji je porazio Paderborn sa 3-2.

Leipzig je nakon svega četiri minute vodio sa 2-0 golovima Patrika Schicka (3) i Marcela Sabitzera (4), a u 26. minuti je bilo 3-0 nakon što se među strijelce upisao i Timo Werner. Međutim, ‘fenjeraš’ je u drugom dijelu smanjio na 2-3 golovima Strelija Mambe (62) i Klausa Gjasukle (73), ali za više od toga nije bilo snage niti koncentracije.

Na ljestvici vodi Leipzig sa 27 bodova, Borssia Moenchengladbach i Schalke imaju po 25 bodova, dok je Bayern četvrti sa 24 boda. Bayer je sada sedmi sa 22 boda.

OZNAKE: Bayern, bayer