Bayer Leverkusen – Stuttgart 0-1

epa06561008 Stuttgart's players celebrate during the German Bundesliga soccer match between VfB Stuttgart and Eintracht Frankfurt in Stuttgart, Germany, 24 February 2018.  EPA/ARMANDO BABANI EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 32. kola Bundeslige nogometaši Bayer Leverkusena u 17. minuti nisu uspjeli zabiti iz penala, što im se je osvetilo te su izgubili od Stuttgarta sa 0-1.

Pobjednički gol za goste zabio je Christian Gentner u 67. minuti, a hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za Leverkusen.
Hrvatski trener Niko Kovač u subotu je sa svojim sadašnjim klubom Eintrachtom iz Frankfurta gostovao kod svog budućeg kluba Bayerna, te je izgubio sa 1-4.
Iako je Bayern odmarao većinu svojih prvotimaca zbog uzvrata polufinala Lige prvaka protiv Reala, lakoćom se je obračunao sa Eintrachtom, a strijelci su bili Niklas Dorsch (43), Sandro Wagner (76), Rafinha (87) i Niklas Süle (90).  U sastavu Eintrachta nije bilo ozlijeđenog Ante Rebića.

Koeln je u gostima kod Freiburga izgubio sa 2-3, te je ispao u drugu ligu, dok je predzadnji Hamburger ostvario važnu pobjedu u borbi sa opstanak svladavši Wolfsburg sa 3-1 golovima Bobbyja Wooda (43-pen), Lewisa Holtbyja (45) i Luce Waldschmidta (90+4).
Josip Brekalo, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Wolfsburg, postigao je jedini pogodak za domaćine, i to iz slobodnog udarca u 78. minuti.

Drugoplasirani Schalke je kod kuće protiv Borussia Moenchengladbach odigrao 1-1, ali domaćini su od 12. minute imali igrača manje jer je isključen veznjak Nabil Bentaleb. Marko Pjaca ostao je na klupi za pričuve Schalkea.

Dan ranije Andrej Kramarić postigao je sva tri pogotka u 3-1 pobjedi Hoffenheima protiv Hannovera, kojom je Hoffenheim napravio važan iskorak u borbi za Ligu prvaka

U nedjelju se sastaju Mainz – Leipzig, te Werder – Borussia Dortmund.

OZNAKE: bundesliga