Barcelona remizirala s Alavesom, Aguero zbog problema s disanjem izazvao zabrinutost

epa09555126 FC Barcelona's striker Memphis Depay (R) vies for the ball with Alaves' midfielder Pere Pons (L) during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Deportivo Alaves held at Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, 30 October 2021.  EPA/Toni Albir

EPA/Toni Albir

Nogometaši Barcelone i Alavesa podijelili su u subotu navečer bodove na Nou Campu u 12. kolu La Lige odigravši 1:1, a utakmicu je obilježila i panika koju je izazvao napadač domaćih Sergio Aguero.

Naime, pet minuta prije odlaska na odmor Aguero se uhvatio za prsa i pokazao da ima problema s disanjem te je legao na teren. Liječnici su mu pružili pomoć, ali i zatražili da Aguero bude iznesen s terena. Argentinac se potom pridigao, ali nije mogao nastaviti meč.

U prvom poluvremenu Barcelona je imala gotovo 80 posto posjeda lopte, pet udaraca i nekoliko desetaka opasnih napada, ali do gola nisu uspjeli doći. Depay je na početku drugog poluvremena doveo Barcelonu u zasluženo vodstvo. Ipak, slavlje je trajalo samo tri minute jer da je Rioja u jednom od prvih napada gostujućeg tima zatresao mrežu domaćina za konačnih 1:1.

Podsjetimo, Barcelona je prije nekoliko dana uručila otkaz Ronaldu Koemanu, a ekipu je u subotu prvi put privremeno vodio Sergi Barjuan.

Barcelona je ovim remijem prestigla Valenciju i sada je na devetom mjestu ljestvice, dok je Alaves na 16. mjestu. Katalonci u sljedećem kolu gostuju Celti, dok Alaves dočekuje Levante.

Poraz od Rayo Vallecana ‘presudio’ Ronaldu Koemanu. Evo tko je najveći favorit za klupu Barcelone