Barcelona – Real Madrid 2-2

epa06715892 FC Barcelona's striker Lionel Messi (R) celebrates with his teammate Luis Suarez (L) after scoring the 2-1 lead during the Spanish Primera Division soccer match between FC Barcelona and Real Madrid at Camp Nou in Barcelona, Spain, 06 May 2018.  EPA/ALEJANDRO GARCIA

Iako ovaj puta El Clasico nije imao nikakvu natjecateljsku težinu, jer je Barcelona već osigurala naslov prvaka, dvoboj na Camp Nou bio je dovoljno zanimljiv, a na kraju je završilo neodlučeno 2-2, premda je Real cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više.

Prvi gol nije trebalo dugo čekati. Nakon lijepe akcije Barcelone mrežu je u 10. minuti zatresao Luis Suárez. No, Real je brzo došao do poravnanja nakon pogotka Cristiana Ronalda u 15. minuti.
 U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+3) problemi za Barcelonu, jer je desni branič Sergi Roberto isključen zbog toga što je laktom udario Marcela. U poluvremenu trener Reala ostavio je na klupi Ronalda, koji se žalio na ozljedu, a zamijenio ga je Marco Asensio.
 Barcelona u nastavku, unatoč igraču manje, ponovno vodi, a strijelac je Lionel Messi u 52. minuti. Igrači Reala su prosvjedovali kod suca tvrdeći da je golu prethodio prekršaj na Varaneu, ali bez uspjeha.
 U 70. minuti Lionel Messi nije iskoristio stopostotnu priliku, a kazna je stigla već u 73. minuti, kada je Gareth Bale donio izjednačenje Realu, 2-2, što je bio i konačan rezultat.
U dresu Reala Luka Modrić odigrao je cijeli susret, pruživši solidnu partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 84. minuti. Ivan Rakitić je za Barcu igrao svih 90 minuta.
BARCELONA: Ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba, Rakitić, Busquets, Iniesta (Paulinho, 58), Coutinho (Semedo, 46), Messi, Luis Suarez (Alcacer, 90+2).
REAL MADRID: Keylor Navas, Nacho (Lucas Vazquez, 68), Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro, Kroos (Kovačić, 84), Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo (Asensio, 46).

OZNAKE: el clasico