Barcelona pobijedila Inter, Di Maria spasio PSG, Borussija razbila Atletico

epa07117248 FC Barcelona's and Internazionale's players in action during the UEFA Champions League group B soccer match between FC Barcelona and FC Internazionale at Camp Nou Stadium in Barcelona, Catalonia, Spain, 24 October 2018.  EPA/Alejandro GarcA­a

U jednom od derbija večeri nogometne Lige prvaka Barcelona je na stadionu Camp Nou bez Lionela Messija pobijedila Inter sa 2-0 upisavši treću pobjedu u skupini.

Barca je nastupila bez svog najboljeg igrača koji je u zadnjem ligaškom susretu slomio ruku i pauzirat će najmanje tri tjedna. No i bez argentinskog majstora Barca je bila bolja i posve zasluženo je upisala pobjedu golovima Rafinhe (32) i Jordija Albe (84).

Inter je prije osam godina eliminirao Barcelonu u polufinalu Lige prvaka osvojivši potom preko Bayerna svoj treći i za sada posljednji europski naslov. Međutim, Barca je dobila sve četiri međusobne utakmice na Camp Nou uz razliku pogodaka 8-0.

Inter je bolje krenuo u susret i gosti su prvi zaprijetili u 16. minuti preko Icardija koji nije najbolje reagirao na odličnu Perišićevu loptu. Dvije minute kasnije vidjeli smo opasnost i na drugoj strani, Clement Lenglet je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, no Handanovič je obranio.

U 32. minuti Barca je stigla do prednosti golom Rafinhe na asistenciju Luisa Suareza. Zanimljivo, pogodak je postigao igrač koji je u sastavu zamijenio Messija. Barca je u 71. minuti bila korak do drugog gola, no Coutinhov udarac je završio u okviru gola. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je David Alba u 84. minuti na asistenciju našeg Ivana Rakitića.

Bila je to utakmica u kojoj su nastupila tri hrvatska nogometaša – Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Barcu, baš kao i Marcelo Brozović za Inter. Ivan Perišić je igrao do 77. minute, dok Šime Vrsaljko nije ulazio u igru.

Barcelona je ovom utakmicom produžila niz bez domaćeg poraza u zadnjih 28 utakmica u LP ostvarivši pritom 26 pobjeda i dva remija.

U drugom susretu iz skupine B PSV i Tottenham su u Einhovenu remizirali 2-2 osvojivši prvi bod. Domaćin je poveo u 39. minuti nakon velike pogreške Tobyja Alderweirelda. Belgijanac se kao posljednji igrač obrane poigravao što je iskoristio Hirving Lozano ‘ukravši’ mu loptu, a potom zabio za 1-0. Radost Nizozemaca nije dugo trajala, devet minuta kasnije Lucas Moura je izjednačio. Gosti su u 55. minuti poveli, Christian Eriksen je lijepo ubacio s lijeve strane, a Kane lakoćom zabio glavom za 2-1. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 80. minuti kada su gosti ostali bez vratara Huga Llorisa koji je zaradio crveni karton zbog prekršaja nad Lozanom izvan kaznenog prostora. PSV je igrača više iskoristio u 88. minuti kada je Luuk de Jong skrenuo Rosarijev udarac u gostujuću mrežu.

Na ljestvici vodi Barca s devet bodova, Inter ima šest bodova, dok su PSV i Tottenham osvojili prvi bod.

Mnogo pažnje izazvao je i okršaj u skupini C između PSG-a i Napolija na Parku prinčeva koji je završio 2-2. Napoli je vodio 1-0 i 2-1, no francuski prvak se izvukao, a izjednačujući pogodak PSG je zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su odigrali sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili 1-0 i još jednom uzdrmali okvir gola. Napoli je prvi put opasno zaprijetio u 24. minuti kada je Dries Mertens pogodio vratnicu, a pet minuta kasnije Lorenzo Insigne je doveo goste u vodstvo nakon odlične asistencije Josea Callejona. PSG je mogao izjednačiti u 38. minuti kada je Neymar sjajno uposlio Kyliana Mbapea, no mladi francuski napadač je loše pucao.

PSG je izjednačio više sretno nego spretno u 60. minuti. Thomas Meunier je ubacio s krila, a Mario Rui zatresao vlastitu mrežu. Napoli je u 77. minuti stigao do nove prednosti, a pogodak je postigao Mertens. Kada se već činilo kako je Napoli osvojiti sva tri boda, Angel di Maria je izjednačio sjajnim pogotkom u rašlje. Marko Rog je za goste zaigrao u posljednjih pet minuta.

PSG je ovom utakmicom još jednom pokazao kako mu ne leže talijanski klubovi. Parižani su bez domaće pobjede protiv talijanskih klubova u zadnja četiri susreta, a od ukupno 18 susreta dobili su samo dva.

U drugom susretu iz skupine Liverpool je na Anfieldu rutinski pobijedio Crvenu zvezdu sa 4-0. Uoči utakmice bilo je samo pitanje s koliko će razlike stradati srpski prvak. Strijelci su bili Roberto Firmino (20), Mohamed Salah (45, 51-11m) i Sadio Mane (80). Dejan Lovren nije nastupio za ‘Redse’.

Na ljestvici vodi Liverpool sa šest bodova, Napoli ima pet, PSG četiri a Crvena zvezda jedan bod.

U sudaru do sada dviju neporaženih momčadi iz skupine A Borussija Dortmund (foto) je deklasirala Atletico Madrid sa 4-0.

Borussija je povela u 38. minuti golom Axela Witsela koji je opalio s ruba kaznenog prostora, a lopta na putu do gola pogodila Saula Nigueza i promijenila smjer. Lider njemačkog prvenstva je korak bliže pobjedi stigao u 73. minuti kada je Raphael Guerreiro zabio za 2-0, a sve dvojbe razriješio je Jadon Sancho u 85. minuti nakon sjajne kontre. Do kraja utakmice Guerreiro je zabio još jedan pogodak za jedan od najtežih Atleticovih poraza posljednjih godina.

Nikola Kalinić nije nastupio za goste.

U ranije odigranom susretu Club Brugge i Monaco su odigrali 1-1. Bio je to sudar klubova koji prolaze kroz teško razdoblje. Brugge zbog pravosudnih problema trenera Ivana Leke, a Monaco zbog katastrofalnih rezultata koje bilježi.

Leko je prije dva tjedna priveden u okviru velike istrage o organiziranom kriminalu, pranju novca i korupciji u belgijskom nogometu, a pušten je nakon saslušanja pred istražnim sucem. Njegov odvjetnik je tada izjavio kako hrvatski stručnjak nije osumnjičen za namještanje utakmica, ali je njegovo ime spomenuto u jednom dosjeu o pranju novca.

Pod Lekinim vodstvom Club Brugge je prošle sezone stigao do naslova prvaka i izborio nastup u Ligi prvaka, u kojoj je njegova momčad krenula s dva poraza, kod kuće od Borussije Dortmund (0-1) i na gostovanju kod Atletico Madrida (3-1). S druge strane Monaco se u prvenstvu nalazi u zoni ispadanja, a u Ligi prvaka je također upisao dva poraza. Portugalac Leonardo Jardim je dobio otkaz, a momčad je preuzeo  Thierry Henry koji je u premijeri izgubio na gostovanju kod Strasbourga (1-2).

Monaco je poveo u 32. minuti nakon brze kontre, a pogodak je postigao Moussa Sylla. Šest minuta kasnije Sylla se mogao proslaviti, izašao je sam pred Leticu, zaobišao hrvatskog vratara, ali malo iskosa promašio prazna vrata. Kazna je stigla minutu kasnije kada je belgijski prvak izjednačio golom brazilskog napadača Wesleyja na ubačaj Hansa Vankena. U nastavku susreta domaćin je dominirao, no više nije bilo golova.

Karlo Letica je branio za Brugge, dok Matej Mitrović nije ulazio u igru. Danijel Subašić je i dalje izvan stroja zbog ozljede i nije branio za Monaco.

Na ljestvici vode Borussija i Atletico sa po šest bodova i utakmicom manje, dok Brugge i Monaco imaju po bod.

U skupini D Porto je u Moskvi pobijedio Lokomotiv sa 3-1 odvojivši se na vrhu ljestvice.

Domaćin je već u 10. minuti imao jedanaesterac, no Iker Casillas je sjajno obranio udarac Manuela Fernandesa. U 26. minuti kazneni udarac su dobili i gosti, a Moussa Marega je bio siguran. Na 2-0 je povisio Hector Herrera u 35. minuti, a tračak nade ruskom sastavu vratio je Anton Mirančuk tri minute kasnije. Međutim, Porto je u 48. minuti nakon brze kontre zabio za 3-1, a pogodak je postigao Jesus Corona. Vedran Ćorluka nije nastupio za ruski sastav.

U drugom susretu Galatasaray i Schalke su odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Porto sa sedam bodova, Schalke ima pet, Galatasaray četiri, a Lokomotiv je bez bodova.

Rezultati susreta 3. kola nogometne Lige prvaka:

REZULTATI

SKUPINA A
Borussia Dortmund - Atletico Madrid 4-0 (Witsel 38, Guerreiro 73, 89, Sancho 83)
Club Brugge - Monaco                1-1 (Wesley 39 / Sylla 32)

LJESTVICA
1. Borussia Dortmund 3 3 0 0 8-0  9
2. Atletico Madrid   3 2 0 1 5-6  6
3. Club Brugge       3 0 1 2 2-5  1
4. Monaco            3 0 1 2 2-6  1

SKUPINA B
Barcelona - Inter         2-0 (Rafinha 32, Alba 84)
PSV Eindhoven - Tottenham 2-2 (Lozano 30, De Jong 87 / Moura 39, Kane 55)

LJESTVICA
1. Barcelona      3 3 0 0 10-2 9
2. Inter          3 2 0 1 4-4  6
3. Tottenham      3 0 1 2 5-8  1
4. PSV Eindhoven  3 0 1 2 3-8  1

SKUPINA C
PSG - Napoli              2-2 (Rui 60-ag, Di Maria 90+2 / Insigne 29, Mertens 77)
Liverpool - Crvena zvezda 4-0 (Firmino 20, Salah 45, 51-11m, Mane 80)

Galatasaray - Schalke    0-0
Lokomotiv Moskva - Porto 1-3 (Mirančuk 38 / Marega 26-11m, Herrera 35, Corona 47)

SKUPINA E
AEK Atena - Bayern 0-2 (Martinez 61, Lewandowski 63)

SKUPINA F
Hoffenheim - Lyon        3-3 (KRAMARIĆ 33, 47, Joelinton 90+2 / Traore 27, Ndombele 60, Depay 67)
Šahtar - Manchester City 0-3 (David Silva 30, Laporte 35, Bernardo 71)