Barcelona ‘kupila’ malo mira pobjedom nad Valencijom, Juventusu pobjeda protiv Rome

epa09529172 FC Barcelona's Dutch striker Memphis Depay celebrates after scoring the 2-1 during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Valencia CF at Camp Nou stadium in Barcelona, Catalonia, north eastern Spain, 17 October 2021.  EPA/Toni Albir

EPA/Toni Albir

Nogometaši Barcelone u nedjelju su, u derbiju devetog kola španjolskog prvenstva, na Camp Nou slavili protiv Valencije 3:1 i prekinuli niz od dva uzastopna poraza.

Valencia je povela već u petoj minuti preko Josea Gaye, no Ansu Fati izjednačio je osam minuta kasnije. Do kraja poluvremena Barca je uspjela okrenuti rezultat, za vodstvo Barcelone 2:1 pogodio je Memphis Depay iz penala u 42. minuti. Konačni rezultat postavio je Philippe Coutinho u 85. minuti.

U ranije odigranom susretu Sevilla je na gostovanju minimalno pobijedila Celtu skočivši na treće mjesto Primere. Pogodak odluke zabio je Rafa Mir u 54. minuti utakmice. Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Sevillu je igrao do 52. minute kada je umjesto njega ušao Suso.

U vodstvu je Real Sociedad sa 20 bodova, Real Madrid, Sevilla, Atletico Madrid i Osasuna imaju po 17 bodova, Rayo Vallecano ima 16, a zatim slijedi Barcelona sa 15 bodova. U ponedjeljak igraju Deportivo Alaves – Real Betis, te Espanyol i Cadiz, dok su utakmice Granade i Atletico Madrida, te Real Madrida i Athletic Bilbaoa odgođene.

Juventus slavio protiv Rome

Nogometaši Juventusa upisali su u nedjelju navečer četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, svladavši Romu s 1:0 pogotkom Keana u 16. minuti. Roma je mogla do izjednačenja krajem prvog poluvremena, ali vratar Juventusa Szczesny obranio je kazneni udarac Veretoutu

Juventus je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto sa 14 bodova, koliko imaju i peti Lazio te šesta Atalanta, dok četvrta Roma ima bod više.

Na vrhu je Napoli s maksimalna 24 boda, dva manje ima drugi Milan, dok je prvak Inter treći sa 17 bodova.