Barcelona dobila El Clasico, Suárez briljirao

epa07126970 FC Barcelona's Luis Suarez (C) celebrates after scoring the 2-0 lead during a Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Real Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona, north eastern Spain, 28 October 2018.  EPA/TONI ALBIR

Nogometaši Barcelone, koji su igrali bez ozlijeđenog Lea Messija, dobili su prvi El Clasico ove sezone, svladavši u nedjelju u 10. kolu Primere na Camp Nou Real Madrid sa 5-1, a trostruki strijelac bio je Luis Suárez.

Barca je povela u 11. minuti. Ivan Rakitić je dugom loptom proigrao Albu na lijevom boku, a on povratnom loptom pronašao Coutinha, koji pogađa za 1-0.
U 30. minuti novi pogodak Barcelone. Luis Suarez je nakon duela s Varaneom pao u kaznenom prostoru, a sudac je nakon pregleda VAR-a dosudio penal. Suarez je bio siguran realizator za 2-0.
Na startu drugog poluvremena Real je stisnuo Barcu i u 50. minuti Marcelo smanjuje zaostatak na 1-2. U 56. Real je mogao poravnati, Luka Modrić je pucao sa ruba šesnaesterca, ali lopta pogađa stativu.
U završnici utakmice uslijedio je potop Reala. U 75. minuti Luis Suarez sa 11 metara odličnim udarcem glavom pogađa za 3-1.
 Luis Suarez u 83. minuti upisuje hat-trick, iz kontranapada zabija za 4-1, a golijadu Barce dovršio je Arturo Vidal u 87. minuti.
 Rakitić i Modrić odigrali su cijeli susret, a Rakitić je bio jedan od ključnih igrača u visokoj pobjedi Barce.
Barcelona se ovom pobjedom vratila na vrh ljestvice Primere sa 21 bodom, dva više od drugog Atletica iz Madrida, dok je Real tek deveti sa 14 bodova.