Barcelona do boda u gradskom derbiju protiv Espanyola u šestoj minuti sudačke nadoknade

epa09733402 FC Barcelona players celebrate after winning the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Atletico Madrid in Barcelona, Spain, 06 February 2022.  EPA/Alejandro Garcia

EPA/Alejandro Garcia

U derbiju 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Espanyol i Barcelona su odigrali 2-2 nakon što je Barca izjednačila u šestoj minuti nadoknade.

Barcelona je povela, Espanyol je potom okrenuo rezultat i činilo se kako će ostvariti prvu ligašku pobjedu protiv gradskog suparnika nakon 13 godina. Posljednji put Espanyol je u prvenstvu dobio Barcelonu 21. veljače 2009. rezultatom 2-1. Nakon toga Barca je dobila 18 susreta, a pet utakmica je završilo bez pobjednika.

I ovoga puta je Espanyol imao 2-1 i činilo se kako će crna serija okončati, no gol Luuka de Jonga u šestoj minuti nadoknade spasio je Barcelonu poraza.

“Blau Grana” je povela već u drugoj minuti golom Pedrija, no u 40. minuti je sjajnim golom s ruba kaznenog prostora izjednačio Sergi Darder.

U 56. minuti Gabi je doveo goste u novu prednost, no pogodak je naknadno poništen nakon video pregleda zbog zaleđa. Međutim, pogodak Raula de Tomasa u 64. minuti za vodstvo Espanyola je bio regularan. Darder je uputio sjajnu  dugačku loptu, Eric Garcija se loše postavio, što je iskoristio De Tomas prsima je primio i pogodio za 2-1.

U sudačkoj nadoknadi obje su momčadi ostale s igračem manje. Zbog naguravanja su domaći veznjak Nicolas Melamed i Barcelonin branič Gerard Pique dobili žute kartone, a kako su im to bili drugi morali su ranije napustiti teren.

Kada se već činilo kako će Espanyol izdržati, Adama Traore je u šestoj minuti nadoknade ubacio, a De Jong sjajno glavom pogodio za 2-2.

U ranije odigranom susretu Real Betis je na gostovanju pobijedio Levante sa 4-2 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Gosti su sjajno ušli u susret i već u prvom poluvremenu su poveli sa 3-0 golovima Nabila Fekira (14), Edgara Gonzaleza (29) i Williama Carvalha (42). Dani Gomez je u 43. minuti smanjio na 1-3, a u drugoj minuti nastavka Gomez je  svojim drugim golom vratio domaćine u život. Međutim, Fekir je u 49. minuti zabio i četvrti pogodak za goste iz Seville. Levante je u 74. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Roberto Soldado i rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao.

Real Sociedad je bio bolji od Granade sa 2-0 golovima Mikela Oyarzabala (37-11m) i Rafinhe (74).

U prvom nedjeljnom susretu Alaves je pobijedio Valenciju sa 2-1. Mamadou Loum je u 14. minuti doveo Alaves u vodstvo, izjednačio je Goncalo Guedes u 62. minuti iz jedanaesterca, a pobjedu domaćem sastavu donio je Joselu u 76. minuti, također iz kaznenog udarca.

Na ljestvici vodi Real madrid sa 54 boda, Sevilla na drugom mjestu ima 50, a treći je Betis sa 43 boda. Slijede Barcelona i Atletico Madrid sa po 39 bodova, dok Real Socieda ima 38.

REZULTATI:
Alaves – Valencia 2-1 (Loum 14, Joselu 76-11m / Guedes 62-11m)
Levante – Real Betis 2-4 (Gomez 43, 47 / Fekir 14, 49, Gonzalez 29, Carvalho 42)
Real Sociedad – Granada 2-0 (Oyarzabal 37-11m, Rafinha 74)
Espanyol – Barcelona 2-2 (Darder 40, De Tomas 64 / Pedri 2, De Jong 90+6)
U subotu:
Rayo Vallecano – Osasuna 0-3 (Moncayola 8, Ruben Garcia 40, Kike 90+3)
Atlatico Madrid – Getafe 4-3 (Correa 19, 45+4, Matheus Cunha 27, Hermoso 89 / Borja Mayoral 30, Ünal 37-11m, 42-11m)
Cadiz – Celta 0-0
Villarreal – Real Madrid 0-0