Barbara Matić: “Sad mi je jako, jako žao. Bila sam blizu”

Tokio, 28.07.2021 - Hrvatska džudašica Barbara Matic u borbi broncu protiv Madine Taimazove iz Ruskog Olimpijskog odbora u kategoriji do 70 kilograma natjecanja u džudu na Olimpijskim igrama Tokio 2020. Barbara Matic nije osvojila broncanu medalju.
foto HINA/ Damir SENCAR/ ds

HINA/ Damir SENČAR

Barbara Matić izgubila je u srijedu meč za brončanu medalju od Ruskinje Madine Taimazove u kategodini do 70 kg na Olimpijskim igrama u Tokiju.

“Bila sam blizu olimpijske medalje. Mislim da sam u prve četiri minute bila bolja od nje. A sad mi je jako, jako žao. Protiv Austrijanke sam izgubila zbog neopreznosti i uvijek je s njom bilo vrlo gusto. Cijeli dan sam se dobro osjećala, ali sad moram čekati tri godine”, rekla je aktualna svjetska prvakinja kroz suze.

Dodala je da njena izvedba nije bila dovoljno dobra za medalju. Nada se da će ostale cure, Karla Prodan i Ivana Maravić, to popraviti. “Karla bi mogla do medalje, a Ivana ima težak ždrijeb”, zaključila je Barbara Matić.