Bakrar u 93. minuti zabio za pobjedu Istre 1961 nad Osijekom

06.08.2022., stadion Aldo Drosina, Pula - SuperSport HNL, 04. kolo, NK Istra 1961 - NK Osijek. Photo: Sasa Miljevic/PIXSELL

Sasa Miljevic / PIxsell

Alžirski ofenzivac Monsef Bakrar junak je pobjede Istre 1961 nad Osijekom. Zeleno-žuti su u 4. kolu SuperSport HNL-a njegovim prvijencem iz 93. minute slavili protiv Bijelo-plavih rezultatom 1:0 (0:0).

Izabranici Gonzala Garcije su tako nakon tri uvodna prvenstvena poraza upisali prve bodove čime su sve momčadi u ligi osvojile barem po bod.

Osijek je pak nastavio svoju negativnu seriju te je uz ispadanje iz Konferencijske lige tri utakmice u prvenstvu bez poraza.

Prva zanimljiva situacija na utakmici uslijedila je u 14. minuti kada je Bakar nakon prodora uputio povratnu loptu u peterac, ali stoperi Osijeka su na koncu otklonili opasnost.

Gosti uzvraćaju u 19. minuti kada se nakon ubačaja iz auta Bartoleca lopta odbila do Škorića koji je snažnim udarcem s desetak metara zatresao gredu.

Četiri minute kasnije okvir gola su zatresli i Zeleno-žuti. Iz voleja je malo izvan kaznenog prostora pucao Marin, a Ivušić je samo ispratio loptu kojoj je malo nedostajalo da završi u njegovoj mreži. U 30. minuti je s desetak metara iskosa snažno u prvi kut pucao Perković, ali vratar Osijeka je uspio odbiti loptu.

Caktaš je u 38. minuti dobro uposlio Topčagića, ali Majkić pravovremenim izlaskom sprječava dobru šansu za Osijek. Četiri minute kasnije je s ruba kaznenog prostora iskosa snažno pucao Lončar, a golman Istre je upisao sigurnu obranu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela ponovno opasnost po gol Istre nakon ubačaja iz auta. Ovaj put se lopta odbila do Jugovića čiji udarac sa 16 metara Majkić ipak brani.

Beljo se u 52. minuti izborio za udarac s dvadesetak metara, no nije pogodio okvir gola Istre. Šest minuta kasnije isti igrač je pucao glavom nakon ubačaja s desne strane, a ishod je bio isti.

Mreža Osijeka se u 61. minuti zatresla nakon što je Bakrar pospremio u gol odbijanac poslije Petkovićeva udarca koji je završio na stativi, ali nakon provjere VAR-a pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Nova prilika za Belju nakon ubačaja Bartoleca je uslijedila u 73. minuti, ali sa šest metara ponovno nije uspio biti dovoljno precizan. U istoj minuti je snažno iz daljine pucao Jurčević za još jednu obranu Majkića.

Bakrar je mrežu zatresao i u 77. minuti nakon brze kontre u kojoj su sudjelovali Marin i Mumba, no i ovaj put je to učinio iz nedozvoljene situacije.

U 84. minuti za udarac sa 17 metara se izborio Erceg, a lopta je prohujala iznad grede.

Druga minuta sudačke nadoknade ponudila je dvije velike šanse za Osijel. Prvo je Majkić odlično obranio udarac Miereza glavom s vrha peterca, a potom Fiolić iz slične pozicije nije uspio proslijediti loptu u gol nakon ubačaja Miloša s desne strane.

Monsef Bakrar se u strijelce napokon upisao u 93. minuti kada je nakon asistencije Antovskog sa 17 metara lobom svladao istrčalog Ivušića. Ovaj put je pravovremeno utrčao u prostor izbjegavši zaleđe i donijevši svojoj momčadi vrijednu pobjedu.

Posljednju šansu da ipak dođu do gola gosti su propustili u desetoj minuti nadoknade kada je Lončar nakon ubačaj iz kuta s vrha peterce pucao iznad gola Istre.

Četvrto kolo se nastavlja sutra kada se od 21 sat u Kranjčevićevoj sastaju Lokomotiva i Rijeka. Dvoboj Hajduka i Gorice je pak odgođen zbog europskih obveza Bilih.