Azerbajdžan do boda protiv Hrvatske

Luka Stanzl/PIXSELL

U šestom kolu skupine E kvalifikacija za EURO 2020. godine Hrvatska je na Bakcell Areni u Bakuu remizirala s Azerbajdžanom rezultatom 1:1 (0:1). Vatrene je u vodstvo s jedanaest metara doveo Modrić, a prvi bod u kvalifikacijama domaćinima donosi Khalilzadeh.

Izabranici Zlatka Dalića su se tako uoči večerašnjeg ogleda Mađarske i Slovačke izdvojili na vrhu ljestvice s 10 osvojenih bodova u pet odigranih utakmica. Nikola Jurčević je pak upisao prvi bod u petom susretu kvalifikacija otkada je na klupi Azerbajdžana.

Vatreni su poprilično dominantno ušli u utakmicu te su prvi put zaprijetili u 6. minuti kada je udarac s dvadesetak metara iskušao Luka Modrić. Lopta je tom prilikom okrznula Mustafazadea i malo promijenila smjer, ali odličnom reakcijom se iskazao vratar Balayev.

Hrvatska je povela u 11. minuti kada je precizan s bijele točke bio kapetan Luka Modrić koji je tako proslavio današnji 34. rođendan. Prethodno je nakon akcije Petkovića rukom u kaznenom prostoru igrao Krivotsyuk.

Već u iduće dvije minute Hrvatska je mogla povisiti prednost. Dva puta je pred Balayevom bio Rebić, ali azerbajdžanski vratar oba puta dobrim obranama izlazi kao pobjednik.

Šest minuta kasnije iz daljine je dobro probao Vlašić međutim Balayev je spreman i na njegov udarac.

Prvu priliku domaćini su stvorili u 33. minuti kada je po desnoj strani pobjegao Sheydaev, oslobodio se Vide, ali njegov udarac nogom brani Livaković.

U 42. minuti još jedan pokušaj Vlašića brani Balayev, a potom je Huseynov iz dobre pozicije pucao malo iznad gola.

Nazarov je zatresao mrežu u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je tom prilikom bio u zaleđu.

Hrvatska je nešto lošije ušla u drugi dio utakmice što su domaćini iskoristili dobrom akcijom u 54. minuti kad je šut Khalilzadeha koji je ušao na početku poluvremena blokirao Vida.

U 61. minuti Vlašić je uposlio Petkovića koji je s dvadesetak metara prizemnim udarcem pucao malo pored gola.

Azerbajdžan do pogotka dolazi i u 67. minuti međutim ovaj put je u nedozvoljenoj poziciji bio Emreli.

Bolji nastup u drugom poluvremenu domaćini su okrunili u 72. minuti. Khalilzadeh se na rubu kaznenog prostora oslobodio Brozovića, prošao je između Lovrena i Bartoleca te je zakucao loptu iza leđa Livakovića.

Hrvatska je u 78. minuti zaprijetila nakon kornera, iz gužve je šutirao Vida, ali njegov udarac ispred gola odbija domaća obrana.

Tri minute kasnije nakon pogreške Barišića šutirao je Nazarov, ali Livaković je bio na visini zadatka. Nedugo potom u dobroj situaciji se ponovno našao Khalilzadeh, ali je šutirao visoko preko gola.

U 89. minuti je nakon ubačaja u dobroj prilici bio Petković, ali u posljednji trenutak prije njega do lopte dolazi Mustafazada koji je izbacuje u korner. Bila je to posljednja prilika za izabranike Zlatka Dalića da dođu do tri boda.

U drugom večerašnjem susretu u skupini E Mađarska od 20:45 u Budimpešti dočekuje Slovačku.

Hrvatska reprezentacija kvalifikacije nastavlja 10. listopada kada će na Poljudu ugostiti Mađarsku, a istog dana Slovačka će biti domaćin Walesu.