AUSTRALIAN OPEN: Karlović u drugom kolu

27.11.2016., Arena Zagreb, Zagreb - Finale Davis kupa, Hrvatska - Argentina, Ivo Karlovic - Federico Delbonis.

Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u utorak u drugo kolo Australian Opena svladavši Kanađanina Vaseka Pospisila sa 7:6, 6:4, 7:5.

Karlović, 124. tenisač svijeta koji će sljedećeg mjeseca proslaviti 41. rođendan, prvi set je dobio preokretom u tie-breaku. Pospisil je poveo 3:0, ali je Karlović okrenuo na 5:3 i rutinski završio posao u prvom setu. U drugom setiu Karlović je u desetom gemu došao do break-lopte, te iskoristio drugu priliku za break i osvojio drugi set. Slična situacija i u trećem setu. Prva break-lopta došla je kod rezultata 6:5, a Karlović je iskoristio prtivničke greške i dolazi do pobjede.

Hrvatski tenisač, koji će u drugom kolu igrati protiv Francuza Gaela Monfilsa, odservirao je 14 aseva te osvojio 89 posto poena na prvi servis.