AUSTRALIAN OPEN Nadal predao, Čilić u polufinalu!

epa06466974 Marin Cilic of Croatia reacts during his quarter final match against Rafael Nadal of Spain at the Australian Open tennis tournament, in Melbourne, Victoria, Australia, 23 January 2018.  EPA/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

U tijeku je četvrtfinalni dvoboj Australian Opena između prvog nositelja, Španjolca Rafaela Nadala i našeg Marina Čilića. Sedmi je to okršaj ova dva tenisača, a Čilić je slavio u samo jednom.

Pobjednik ovog susreta igrat će protiv Britanca Kylea Edmunda, koji je jutros iznenadio trećeg tenisača svijeta, Grigora Dimitrova.

Prvi set pripao je Nadalu (6:3). Španjolac je Čiliću oduzeo servis kod rezultata 4:3, i prednost zadržao do kraja seta. Marin se vraća u drugom setu, kojeg je osvojio sa 6:3. Treći je set otišao u tie-break, u kojem je uspješniji bio Nadal.

Marin se ponovno vratio u četvrtom setu, odličnom igrom, kojom je ‘uništio’ prvog nositelja turnira. Kod rezultata 5:2 Nadal je pozvao liječničku ekipu, a nakon toga Marin mu je još jednom oduzeo servis zaključio set sa 6:2.

U tijeku je odlučujući, peti set. Nakon što je osvojio svoj servis, Čilić radi break na servis Nadala i dolazi do 2:0. Nadal je nakon toga predao meč. Čilić je u polufinalu!