ATP Winston-Salem: Marin Čilić propustio set i 5:2 protiv Ivaške

Tokio, 30.07.2021 - Hrvatsko finale parova u natjecanju u tenisu na Olimpijskim igrama Tokio 2020, Marin Cilic i Ivan Dodig protiv Mate Pavic i Nikola Mektic.
foto HINA/ Damir SENCAR/ ds

HINA/ Damir SENČAR

Marin Čilić (ATP – 36.), šesti nositelj ATP turnira u američkom Winston-Salemu, nije se uspio plasirati u treće kolo, a bolji od njega bio je Bjelorus Ilja Ivaška sa 4-6, 7-5, 6-4 nakon dva sata i 49 minuta.

Čilić je nakon osvojenog prvog seta poveo, napravio ‘break’ i za 2-0 u drugom setu te ga je samo jedan gem dijelio od pobjede kad je došao do vodstva 5-2. No, do meč-lopte nije stigao. Izgubio je pet gemova zaredom, čime je 27-godišnji Bjelorus izborio treći set.

U njemu je Čilić ostao bez prilike za ‘break’ pa ga je izgubljeni servis u sedmom gemu koštao 16. poraza u ovoj sezoni.