ATP Sofija: Čilić završio godinu porazom od 399. igrača svijeta

epa08810333 Marin Cilic of Croatia in action during his first round match against Jonas Forejtek of Czech Republic at the Sofia Open ATP 250 tennis tournament in Sofia, Bulgaria, 09 November 2020.  EPA/VASSIL DONEV

EPA/VASSIL DONEV

Marin Čilić je ovu sezonu završio porazom od 19-godišnjeg češkog tenisača Jonasa Forejteka, 399. na pojedinačnoj ATP ljestvici, koji je nekadašnjeg osvajača US Opena svladao sa 6-3, 6-2 u prvom kolu ATP turnira u Sofiji.

Forejteku je za pobjedu u premijernom nastupu na ATP turnirima trebalo samo 66 minuta protiv potpuno neraspoloženog 41. tenisača svijeta. Čeh je u oba seta po dvaput uspio oduzeti servis Čiliću, dok je hrvatski igrač uspio jednom do ‘breaka’, u trećem gemu prvog seta, kad je smanjio početni zaostatak od 0-2. No, u tom je gemu Forejtek napravio dvije dvostruke pogreške.

Češki tenisač je u drugom setu poveo sa 4-0 i Čiliću nije dao priliku za povratak. Forejtek će u 2. kolu igrati protiv boljeg iz dvoboja Francuza Richarda Gasqueta i Španjolca Roberta Carballes-Baene.