ATP ROTTERDAM Drugo kolo izborili Čilić i Dodig, danas nastupa i Ćorić

EPA/KOEN SUYK

Prvi hrvatski reket Marin Čilić svladao je u ponedjeljak Uzbekistanca Denisa Istomina sa 7:6(5) i 6:4 i plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Rotterdamu, na kojem je i drugi nositelj. Priključio se tako Čilić Ivanu Dodigu, koji je ranije u ponedjeljak svladao Francuza Benoita Pairea sa 6:3 i 7:6 (4).

Bio je to osmi međusobni susret Čilića i Uzbekistanca i sedma pobjeda hrvatskog tenisača. Sat vremena i 36 minuta lomio je Čilić otpor Istomina. Prvi je set otišao u tie-break, a Marin ga je zaključio poen na Istominov početni udarac kod rezultata 6:5. U drugom je setu Čilić pokazao puno bolju igru, a od čak sedam break lopti, iskoristio je jednu, u desetom gemu drugog seta.

Čilić će u drugom kolu igrati protiv pobjednika u susretu Talijana Andreasa Seppija i Luksemburžanina Gillesa Mullera. Dodig će svog protivnika u drugom kolu saznati nakon susreta Nijemca Philippa Kolschreibera i Francuza Juliena Benneteaua. Na ATP turniru u Rotterdamu danas igra i Borna Ćorić protiv Nizozemca Thiema de Bakkera.