ATP ROTTERDAM Dobar dan Hrvata, i Ćorić izborio drugo kolo

epa

Odličan dan hrvatskih tenisača na ATP turniru u Rotterdamu upotpunio je Borna Ćorić, pobjedom nad Nizozemcem Thiemom de Bakkerom 7:6(9), 4:6 i 6:3. Ranije su drugo kolo već izborili Marin Čilić i Ivan Dodig.

Prvi je set protekao obilježen propuštenim prilikama oba tenisača. Borna je imao četiri break prilike, a Bakker pet. Ipak, nitko priliku mnije iskoristio, te se o pobjedniku prvog seta odlučivalo u tie-breaku, kojeg je Borna dobio sa 11:9.

Ipak, Nizozemac je ubacio u višu brzinu u drugom setu, te Ćoriću dva puta oduzei servis. Došao je do 4:1, ali Borna je jedan break vratio. Do kraja seta obojica su zadražala svoje serise, a meč je otišao u treći, odlučujući set. Tamo je Ćorić, u osmom gemu koji je trajao 12 i pol minuta, uzeo prvi break u meču za 5:3. Potom je bez izgubljenog poena na svoj sevis meč priveo kraju. On je, dodajmo, trajao više od dva i pol sata.

U drugom kolu Ćorić čeka pobjednika susreta Monfils – Gulbis.