ATP Pune: Čilić uvjerljivo u polufinalu

epa06291101 Croatia's Marin Cilic in action during his second round match against Croatia's Borna Coric at the Swiss Indoors tennis tournament in Basel, Switzerland, 26 October 2017.  EPA/GEORGIOS KEFALAS

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u indijskom Puneu nakon što je u četvrtak u četvrtfinalu svladao 81. igrača svijeta Francuza Pierre-Huguesa Herberta sa 6-3, 6-2 poslije 65 minuta igre.

Čilić, koji je šesti tenisač svijeta i prvi nositelj turnira u Puneu, do prve prilike za “break” stigao je kod vodstva 2-1, ali nije ju uspio realizirati. No, u šestom gemu oduzeo je servis protivniku bez izgubljenog poena, a potom je rutinski zaključio prvi set.

Već u prvom gemu drugog seta Čilić koristi šansu za “break”, kojeg je potvrdio na svoj servis bez izgubljenog poena. Još jednim “breakom” dolazi do vodstva 5-2, a onda je na svoj servis okončao meč protiv Herberta s kojim je prvi puta igrao u karijeri.

Čilić će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta između Francuza Gillesa Simona (89. na ATP listi) i Španjolca Ricarda Ojede (198. na ATP listi).