ATP PARIZ Andy Murray prvi finalist, čeka Đokovića ili Wawrinku

EPA/ETIENNE LAURENT

Treći igrač svijeta, Britanac Andya Murray prvi je finalist ATP Mastersa u Parizu. On je u polufinalu svladao Španjolca Davida Ferrera sa 6:4 i 6:3.

Nakon puno boljeg prvog seta, Murray je u drugom gubio sa 1:3. Ipak, uspio je potpuno preokrenuti set i doći do pobjede nad Španjolcem. Murray je servirao pet aseva, dok Ferrer nije imao niti jedan. Imao je Španjolac osam break prilika, od kojih je iskoristio dvije. S druge strane, Britanac je imao devet prilika za oduzimanje servisa Ferreru, ali ih je iskoristio pet.

Murray će protivnika u finalu saznati nakon drugog polufinala, u kojem se od 17 sati susreću Novak Đoković i Stanislas Wawrinka.