ATP NEXT GEN FINALE Hyeon Chung osvojio naslov i 390.000 dolara

Milano, 9.11.2017. - Hyeun Chung iz Južne Koreje je natjecanje u skupini A okonèao s maksimalne tri pobjede, on je u susretu 3. kola nadigrao Talijana Gianluigija Quinzija sa 1-4, 4-1, 4-2, 3-4 (6), 4-3 (3). Na fotografiji Hyeun Chung.
foto HINA/ Cesare GRASSELLI/ ml

Korejski tenisač Hyeon Chung u subotu je postao prvim pobjednikom Next Gen ATP Finala, turnira osmorice najboljih tenisača do 22 godine, nakon što je u dvoboju za naslov svladao Rusa Andreja Rubljova sa 3-4 (5), 4-3 (2), 4-2,  4-2 te zaradio maksimalnih 390.000 dolara.

Finalni dvoboj je trajao jedan sat i 57 minuta, a Korejac je preokretom stigao do pobjede. Rubljov je propustio vodstvo od 3-1 u drugom setu, nakon što je osvojio i prvi. Ovogodišnji umaški pobjednik mogao je zakomplicirati meč u četvrtom setu da je iskoristio priliku za ‘break’ kad je Chung kod 3-2 servirao za pobjedu. No, nakon što je spasio dvije meč-lopte, Rus je propustio u odlučujućem poenu doći do izjednačenja na 3-3 i izboriti ‘tie-break’. Chung je dobro odservirao i forhendom završio put prema trijumfu na milanskom turniru s perfektnih 5-0.

Chung je za maksimalan učinak nagrađen sa 390.000 dolara, dok je Rubljov osvojio 235.000 dolara.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić morao je zbog bolesti odustati od borbe za treće mjesto protiv Rusa Daniila Medvjedeva te je osvajanjem četvrtog mjesta iz Milana otišao bogatiji za 190.000 dolara. Trećeplasirani Medvjedev je zaradio 185.000 dolara.

“Dragi svi, žao mi je što se danas nisam mogao natjecati. Virus je bio jači od mene i bio sam prisiljen predati meč. Hvala svima na sjajnom tjednu u Milanu”, napisao je 20-godišnji Zagrepčanin na svom službenom profilu na Instagramu.