ATP Montreal: Đoković i Murray u finalu

Novak Đoković i Andy Murray probili su se do finala ATP turnira Masters 1000 serije u Montrealu uvjerljivim polufinalnim pobjedama nad Francuzom Jeremyjem Chardyjem i Japancem Keijem Nishikorijem.

Đoković je prvi stigao do finala pobijedivši Chardyja sa 6-4, 6-4 bez da je bio suočen s break-loptom suparnika.

“Jedan break po setu je bio dovoljan za pobjedu. Neke su stvari mogle biti bolje, ali pobjeda je pobjeda”, izjavio je Đoković dan nakon što je spasio dvije meč-lopte protiv Latvijca Ernestsa Gulbisa, a potom po deseti put pobijedio Francuza koji protiv najboljeg tenisača svijeta još uvijek nije osvojio nijedan set.
Jedino što je zabrinulo Đokovića je bol u laktu.
“To je nešto što me prati, dolazi i odlazi. U ovom trenutku nije ugodno, ali navikao sam podnositi bolove.”
S fizičkim problemima se nije tako dobro uspio nositi Kei Nishikori u dvoboju s Andyjem Murrayjem.
“Bio sam umoran i nisam se mogao dobro kretati, pogotovo u drugom setu”, rekao je Nishikori.
Tako je Britanac za samo 65 minuta stigao do uvjerljive 6-3, 6-0 pobjede koja mu donosi uspon na drugo mjesto pojedinačne ATP ljestvice, prvi put nakon kolovoza 2013.
“Lijepo je opet biti tamo. I prvi put sam do drugog mjesta stigao ovdje. Lijep je osjećaj biti opet pri vrhu nakon svega što mi se dogodilo prošle godine, nakon operacije i ispadanja iz Top 10”, izjavio je Murray koji će u nedjelju trebati pronaći način kako pobijediti Novaka Đokovića.
I to je posljednji put napravio 2013. godine u wimbledonskom finalu. Nakon toga je srpski tenisač slavio u osam dvoboja. Murray je dvaput bio pobjednik u Kanadi, 2009. u Montrealu te 2010. u Torontu. Protiv sebe će imati trostrukog pobjednika kanadskog Mastersa koji će u finale donijeti nevjerojatan niz od 30 uzastopnih pobjeda na turnirima Masters 1000 serije. Posljednji koji je Đokovića pobijedio na tim turnirima bio je Roger Federer u polufinalu prošlogodišnjeg Šangaj Mastersa.