ATP Masters u Parizu: Ćorić ispao u drugom kolu

epa08792779 Borna Coric of Croatia in action during his first round match against Marton Fucsovics of Hungary at the Rolex Paris Masters tennis tournament in Paris, France, 02 November 2020.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je 2. kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Parizu od Australca Jordana Thompsona s 6-2, 4-6, 2-6 nakon dva sata i 16 minuta igre.

Ćorić (ATP 24.) je propustio Thompsona, 61. igrača svijeta, kojega je Borna dobio ove godine na US Openu s glatkih 3-0 u setovima, a u Parizu mu nije bilo dovoljno vodstvo od 1-0 u setovima i po jedan “break” na samim počecima u preostala dva seta.

Zagrepčanin je s lakoćom dobio prvi set s 6-2, a u drugom odmah napravio “break, poveo s 2-0” i činilo se da će brzo osigurati 3. kolo i potencijalni meč s Rafaelom Nadalom. No, Bornina igra se raspala nakon vodstva 2-1 u drugom setu, Australac je vratio izgubljeni servis i poravnao na 2-2, da bi u sljedećem gemu spasio dvije “break-lopte” i u 10. igri ponovno iznenadio Ćorića za 1-1 u setovima.

I u trećem setu Borna oduzima Thompsonov servis na samom početku za 1-0, ali je potom zaigrao jako loše, što je Australac iskoristio, uzevši mu čak triput početni udarac i došao do pobjede nakon 136 minuta velike borbe.