ATP “masters”: Dodig i Melo ostali u igri za polufinale

Jurica Galoic/PIXSELL

– Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo ostali su u igri za prolazak u polufinale ATP “mastersa” u Londonu zahvaljujući 3-6, 7-5, 10-6 pobjedi protiv Poljaka Marcina Matkowskog i Srbina Nenada Zimonjića u dvoboju posljednjeg, 3. kola skupine “Fleming/McEnroe”.

Dodig i Melo su ostvarili dvije pobjede i jedan poraz u skupini, no o tome hoće li igrati u subotnjem polufinalu odlučivat će posljednji susret u ovoj skupini u kojemu se sastaju Nizoemac Jean-Julien Rojer i Rumunj Horia Tecau s Francuzima Pierre-Huguesom Herbertom i Nicolasom Mahutom. Dodigu i Melu u tom je dvoboju potrebna pobjeda Rojera i Tecaua, koji su s dvije pobjede već osigurali prolazak u polufinale.

Kao i u prva dva dvoboja ovoga tjedna u Parizu, Dodig i Melo su slabije ušli u meč i izgubili prvi set sa 3-6, a koban je bio gubitak servisa Mela u osmoj igri.

Drugi set hrvatsko-brazilska kombinacija odigrala je mnogo bolje, povela sa 5-2 nakon oduzetog servisa Matkowskom u četvrtoj igri, ali kod 5-3 Dodig je slabije odigrao svoj servis-gem, te su se Poljak i Srbin vratili u igru. Ipak, kod rezultata 6-5 Dodig i Melo su još jednom odličnim reternima razoružali Matkowskog na servisu, a u odlučujućem “tie-breaku” su dominirali, te ga riješili u svoju korist sa 10-6.

Dodig i Melo su obje svoje pobjede ostvarili u tri seta, dok su jedini poraz upisali u dva seta, pa bi u mogućem krugu tri para s omjerom 2-1 bili najslabiji. A taj bi se krug mogao zatvoriti u slučaju pobjede Herberta i Mahuta.

Ukoliko pobijede Rojer i Tecau, Dodig i Melo će treću godinu zaredom igrati u polufinalu “mastersa”. Prije dvije godine su izgubili u polufinalu, a lani u finalu.

OZNAKE: MELO, atp masters, Dodig