ATP kup: Maksimalne pobjede Australije i Rusije

Prvog dana ATP kupa, novog natjecanja u teniskom kalendaru, koji se igra u tri australska grada (Brisbane, Sydney, Perth) domaća reprezentacija svladala je u susretu skupine F Njemačku sa 3-0, a istim je rezultatom Rusija u dvoboju skupine D nadigrala Italiju.

Domaće je u Brisbaneu ka pobjedi poveo Nick Kyrgios koji je u prvom dvoboju nadigrao Jan-Lennarda Struffa sa 6-4, 7-6 (4), da bi drugi bod osigurao Alex de Minaur svladavši Alexandera Zvereva sa 4-6, 7-6 (3), 6-2. Konačnih 3-0 postavili su Chris Guccione i John Peers koji su sa 6-3, 6-4 bili bolji od Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.

Rusija je u Perthu svladala Italiju na pogon Karena Hačanova i Danila Medvedeva. prvo je Hačanov sa 7-5, 6-3 bio uspješniji od Stefana Travaglije, onda je Medvedev sa 1-6, 6-1, 6-3 svladao Fabija Fognijija, da bi Hačanov i Medvedev u igri parova pobijedili Simonea Bolellija i Paola Lorenzija sa 6-4, 6-3.

U susretu skupine C u Sydneyu Bugarska je svladala Veliku Britaniju sa 2-1. Britanci su poveli nakon što je Cameron Norrie sa 6-2, 3-6, 6-2 pobijedio Dimitra Kuzmanova, na 1-1 poravnao je Grigor Dimitrov koji je sa 2-6, 6-4, 6-1 svladao Daniela Evansa, da bi Bugarima ukupnu pobjedu osigurali Dimitrov i Aleksandar Lazarov koji su sa 7-6 (5), 6-7 (2), 11-9 nadigrali Jamiea Murraya i Joea Salisburyja.

Ranije u petak je u susretu F skupine Kanada sa 3-0 slavila protiv Grčke, dok su Norvežani u dvoboju D skupine iznenađujuće pobijedili SAD sa 2-1. Kanada je povela protiv Grčke nakon što je Felix Auger-Aliassime sa 6-1 i 6-3 porazio Michaila Pervolarakisa, a pobjedu Kanađana osigurao je Denis Šapovalov porazivši Stefanosa Tsitsipasa sa 7-6 (6), 7-6 (4). Treći bod Kanađani su osvojili pobjedom u parovima sa 6-2, 6-3.

Daleko neizvjesnije je bilo u norveško-američkom dvoboju. Amerikanci su poveli sa 1-0 pobjedom Taylora Fritza protiv Viktora Durasovića 6-2, 6-2, a izjednačio je Casper Ruud porazivši Johna Isnera 6-7 (3), 7-6 (8), 6-4. Najbolji američki tenisač je u drugom setu dvije meč lopte, ali ih nije iskoristio. Odluka je pala u dvoboju parova u kojem su Ruud i Durasovic porazili Austina Krajiceka i Rajeeva Rama 4-6, 6-3, 10-5.

Belgija je u dvoboju 1. kola C skupine porazila Moldaviju sa 3-0. Bodove Belgijancima donijeli su Steve Darcis, David Goffin te par Sander Gille i Joran Vliegen. Darcis je pobijedio Aleksandera Cozbinova sa 6-4, 6-7 (4), 7-5, Goffin je slavio protiv Radua Albota sa 6-4, 6-1, dok su Gille i Vliegen u igri parova bili bolji od Albota do Cozbinova sa 6-7 (5), 7-6 (4), 11-9.

Na turniru koji se igra u tri grada (Sydney, Perth, Brisbane) sudjeluju 24 reprezentacije podijeljene su u šest skupina po četiri, a među njima je i hrvatska reprezentacija koja je u skupini E zajedno s Austrijom, Argentinom i Poljskom te će svoj susret 1. kola igrati u subotu protiv Austrije.

Plasman u četvrtfinale izborit će šest pobjednika skupina, te dvije najbolje drugoplasirane ekipe.

 

REZULTATI,

SKUPINA C (Sydney)

BELGIJA – MOLDAVIJA 3-0

Steve Darcis (Bel) – Aleksander Cozbinov (Mol) 6-4, 6-7 (4), 7-5

David Goffin (Bel) Radu Albot (Mol) 6-4, 6-1

Sander Gille/Joran Vliegen – Radu Albot/Aleksander Cozbinov 6-7 (5), 7-6 (4), 11-9

BUGARSKA – VELIKA BRITANIJA 2-1

Dimitar Kuzmanov – Cameron Norrie 2-6, 6-3, 2-6

Grigor Dimitrov – Daniel Evans 2-6, 6-4, 6-1

Grigor Dimitrov/Alaksandar Lazarov – Jamie Murray/Joe Salisbury 7-6 (5), 6-7 (2), 11-9

SKUPINA F (Brisbane)

KANADA – GRČKA 3-0

Felix Auger-Aliassime – Michail Pervolarakis 6-1, 6-3

Denis Šapovalov – Stefanos Tsitsipas 7-6 (6), 7-6 (4)

Denis Šapovalov/Felix Auger-Aliassime – Petros Tsitsipas/Michail Pervolarakis 6-2, 6-3

AUSTRALIJA – NJEMAČKA 3-0

Nick Kyrgios – Jan-Lennard Struff 6-4, 7-6 (4)

Alex de Minaur – Alexander Zverev 4-6, 7-6 (3), 6-2

Chris Guccione/John Peers – Kevin Krawietz/Andreas Mies 6-3, 6-4

SKUPINA D (Perth)

NORVEŠKA – SAD 2-1

Viktor Durasović – Taylor Fritz 2-6, 2-6

Casper Ruud – John Isner 6-7 (3), 7-6 (10), 7-5

Casper Ruud/Viktor Durasović – Rajeev Ram/Austin Krajicek 4-6, 6-3, 10-5

RUSIJA – ITALIJA 3-0

Karen Hačanov – Stefano Travaglia 7-5, 6-3

Danil Medvedev – Fabio Fognini 1-6, 6-1, 6-3

Karen Hačanov/Danil Medvedev – Simone Bolelli/Paolo Lorenzi 6-4, 6-3

Komentiraj