ATP Hertogenbosch: Ćorić u polufinalu

epa07612860 Borna Coric of Croatia plays Lloyd Harris of South Africa during their men’s second round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 30 May 2019.  EPA/JULIEN DE ROSA

EPA/JULIEN DE ROSA

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u petak u polufinale teniskog ATP turnira u Hertogenboschu gdje je sa 6-7(6), 6-3, 7-6(8) svladao Čileanca Cristiana Garina, 32. tenisača svijeta.

Prvi je set bio dosta izjednačen, ni Ćorić ni Garin nisu gubili svoj servis i set je odlučen u tie breaku u kojem je Čileanac bio bolji. U drugom setu, Ćorić uzima dva puta servis suparniku i taj set dobija nakon 38 minuta igre. U trećem setu, iako je Čileanac Ćoriću uzeo dva puta servis za vodstvo od 5-2 i imao priliku servirati za meč, Ćorić uspijeva vratiti oba servisa i izjednačiti na 5-5. Set odlazi u tie break u kojem je bolji hrvatski tenisač sa 8-6.

U meču koji je trajao dva sata i 33 minute, Ćorić je servirao 16 aseva, a Garin sedam. Čileanac je napravio pet dvostrukih grešaka, a Ćorić jednu. Hrvatski je tenisač suparniku četiri puta uzeo servis, a svoj je gubio dva puta

Ovo je bio prvi međusobni ogled Ćorića i Čileanca. U drugom kolu Ćorić čeka boljeg iz ogleda između Belgijanca Davida Goffina, 33. na ATP ljestvici, i Francuza Adriana Mannarina, 44. tenisača svijeta. S obojicom Ćorić ima negativan skor – od Goffina je u četiri meča četiri puta gubio, a od Francuza je u dva međusobna ogleda, također gubio dva puta.