ATP Halle: Poraz Ćorića na startu

epa05330311 Borna Coric of Croatia in action against Bernard Tomic of Australia during their men's single second round match at the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 26 May 2016.​​​  EPA/Caroline Blumberg

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u Halleu, bolji od njega bio je Belgijanac David Goffin sa 7-6 (5), 6-7 (3), 6-4 nakon dva sata i 47 minuta igre.

Bio je to četvrti međusobni susret Ćorića i Goffina i četvrta pobjeda belgijskog igrača.

Ćorić je loše započeo susret, nije prijetio Goffinu na Belgijančev početni udarac, dok se jako mučio na svom servisu. U svom prvom servis-gemu bio je suočen sa 15-40, ali se uspio izvući dobrim servisima, no kod zaostatka 2-3 s nekoliko je promašaja ponudio nove “break-lopte” Goffinu, a ovoga puta Belgijanac je odlično pogodio retern za “break”. No, kada je Goffin servirao za prvi set Ćorić je uspio osigurati, a zatim i realizirati svoju prvu “break-loptu” za povratak u dvoboj. U “tie-breaku” Ćorić je poveo sa 4-0, no potom je zaredao s nekoliko loših poteza s kojima je vratio Goffina u rezultatsku ravnotežu, da bi se ključni trenutak dogodio pri Ćorićevu vodstvu od 5-4. Naš je mladi igrač odlično servirao, te izašao na mrežu, no potom je promašio lagani volej, pa je umjesto dvije set-lopte za Ćorića rezultat bio 5-5. Goffin je u sljedećem poenu stigao do “mini-breaka” i potom iskoristio prvu set-loptu.

Kada je Ćorić izgubio servis u prvoj igri drugog seta činilo se kako Goffin lako stići do nove pobjede. Ipak, odmah u sljedećoj igri Ćorić je vratio “break”, a kako do kraja te dionice igre više niti jedan igrač nije uspio zaprijetiti suparniku oduzimanjem servisa ušlo se u novi “tie-break”. Ćorić je ponovno mnogo bolje otvorio odlučujuću igru, poveo sa 5-1, ali ovoga je puta uspio i zadržati tu prednost i odvesti susret u treći set.

Početkom odlučujućeg seta oba su igrača imala prilike za “break”, Goffin jednu u drugoj igri, a Ćorić dvije vezane u trećoj, no nisu uspjeli stići do prednosti. Ključnim se pokazao 10. gem u kojemu je jedna loša  procjena odvela Ćorića u poraz. Naime, on je kod rezultata 30-15 zaustavio igru prilikom jedne izmjene udaraca s osnovne linije smatravši kako je Goffinov udarac završio u autu. No, “Oko sokolovo” mu nije dalo za pravo, te je rezultat poravnat na 30-30 nakon čega je Ćorić napravio dvostruku servis pogrešku i ponudio Goffinu meč-loptu. U posljednjem poenu Ćorićev udarac udario je u vrh mreže nakon čega je loptica pala na njegovu stranu terena, te je Goffin izborio prolazak dalje.