ATP CINCINNATI Đoković ‘skupio’ svih devet Mastersa

epa06957290 Novak Djokovic of Serbia celebrates his win over Marin Cilic of Croatia in their semifinal match in the Western & Southern Open tennis tournament at the Lindner Family Tennis Center in Mason, Ohio, USA, 18 August 2018.  EPA/TANNEN MAURY

Srpski tenisač NOvak Đoković pobjednik je ATP turnira u Cincinnatiju, gdje je u finalu slavio protiv Rogera Federera sa dva puta po 6:4.

Đoković je ovom pobjedom ušao u povijest kao prvi tenisač koji je u karijeri osvojio svih devet Masters turnira. U Cincinnatijju je igrao već pet finala, a u tri ga je pobijedio upravo Federer.

“Igrao sam pet finala ovdje, a većinu sam izgubio od ovog velikog čovjeka. Hvala ti Roger što si mi pustio da i ja jednom pobijedim ovdje”, poručio je nakon meča Đoković i naglasio kako je ovo poseban trenutak za njega.

“Ovo je prava vožnja posljednjih mjeseci zbog borbe s ozljedama i operacijom ranije ove godine tako da se čini pomalo nevjerojatno što sam se vratio na ovaj nivo igre. Uzeo sam Wimbledon i sada Cincinnati prvi put u karijeri”, rekao je Đoković.

Sinoćnjom pobjedom Đoković će na novoj ATP ljestvici napredovati za četiri mjesta, te biti šesti igrač svijeta.