ATP BRISBANE Čilić ostao bez polufinala, svladao ga Thiem

EPA/ALI HAIDER

Prvi hrvatski reket Marin Čilić doživio je poraz u četvrtfinalu ATP turnira u Brisbaneu od Austrijanca Dominica Thiema, koji je slavio s 2:6, 7:6 (4) i 6:4.

Čilić je odlično krenuo u susret, uvjerljivo osvojivši prvi set, dvaput uzimajući servis 20. tenisaču svijeta. Drugi je set bio potpuno izjednačen, obojica su tenisača ‘tvrdoglavo’ držala svoje servise, a Čilić je ‘pokleknuo’ tek u tie-breaku kod 3:4. Autstrijanac je potom u odlučujućem setu potpuno okrenuo situaciju, te kod vodstva od 5:4 došao do 0:40 i iskoristio prvu meč loptu. Bio je to prvi break na Čilićev servis u cijelom meču, ali dovoljan za polufinale.

Thiem će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Rogera Federera i Grigora Dimitrova.