ATP Beč: Đoković i četvrti put bolji od Ćorića

epa08777999 Novak Djokovic of Serbia in action during his first round match against Filip Krajinovic of Serbia at the Erste Bank Open ATP tennis tournament in Vienna, Austria, 27 October 2020.  EPA/CHRISTIAN BRUNA

EPA/CHRISTIAN BRUNA

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić zaustavljen je u srijedu u drugom kolu teniskog ATP turnira u Beču, bolji je od njega nakon dva sata i devet minuta igre i 7-6(11), 6-4 bio prvi tenisač svijeta Novak Đokovića

U prvom setu koji je trajao sat i 17 minuta ni jedan igrač nije izgubio svoj servis, Ćorić je servirao šest asvea i imao je tri puta priliku uzeti servis Đokoviću, ali nije uspio. Set je otišao u tiebreak u kojem je Đoković ipak bio bolji.

U drugom setu, Đoković uzima servis Ćoriću za vodstvo 3-1. U nastavku, Đoković ima još četiri prilike za break, ali Ćorić se brani, no na kraju srpski tenisač opet uzima servis za 6-4 i za pobjedu.

Ćorić je u meču servirao devet aseva, a Đoković jčetiir. Obojica su napravila po jednu dvostruku pogrešku, a na kraju je Ćorić ukupno osvojio 73 od 153 poena, dok je Đoković osvojio 80.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni ogled i četvrta pobjeda srpskog tenisača.