Atletico Madrid je prvak Španjolske

epa09205425 Atletico Madrid's Luis Suarez (C) celebrates with teammates after scoring a goal during the Spanish LaLiga soccer match between Atletico Madrid and Club Atletico Osasuna held at Wanda Metropolitano stadium in Madrid, central Spain, 16 May 2021.  EPA/RODRIGO JIMENEZ

EPA/RODRIGO JIMENEZ

Nogometaši Atletico Madrida novi su prvaci Španjolske.

U posljednjem, 38. kolu Primere Atletico je slavio kod Valladolida s 2:1. Domaćin je poveo golom Plana u 18. minuti, a Atletico je u drugom poluvremenu došao do preokreta. U 57. minuti Correa pogađa za izjednačenje, a u 67. minuti Luis Suarez donosi potvrdu naslova. Atleticu je ovo 11. titula prvaka i prva nakon 2014. godine. Šime Vrsaljko i Ivo Grbić pobjedu svojih suigrača gledali su s klupe za pričuve.

Real Madrid je pobijesio Villarreal s 2:1, a tri boda ‘Kraljevima’ donio je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić u 93. minuti. Goste je u vodstvo doveo Pino u 20. minuti, a Karim Benzema je u 87. minuti izjednačio rezultat.

Real je tako završio drugi, Barcelona treća, a Sevilla četvrta. Taj je kvartet izborio plasman u skupine Lige prvaka sljedeće sezone.

U skupine Europa lige će petoplasirani Real Sociedad i šestoplasirani Betis. U kvalifikacije za Konferencijsku ligu će Villarreal, osim u slučaju da u finalu Europa lige pobijedi Manchester United.

Iz lige su ispali Huesca, Valladolid i Eibar.