ATLETICO ISPAO IZ UTRKE ZA NASLOV PRVAKA ‘Petarda’ Barcelone, slavlje Real Madrida

EPA/Alberto Estevez

Nogometaši Atletico Madrida ispali su u nedjelju iz utrke za prvaka Španjolske, nakon što su poraženi u gostima kod Levantea. U igri su tako ostali Barcelona, koja je slavila protiv Espanyola sa 5:0, te Real Madrid, koji je slavio protiv Valencije sa 3:2.

Barcelona je povela fantastičnim pogotkom Lea Messija iz slobodnog udarca u osmoj minuti. Ivan Rakitić povisio je na 2:0, ali suci su pogodak poništili zbog zaleđa. U drugom se poluvremenu probudio Luis Suarez, koji je povisio rezultat u 52. i 61. minuti, iskoristivši asistencije Messija i Neymara. Na 4:0 povisio je Rafinha u 74. minuti, samo minutu nakon što je ušao u igru umjesto Ivana Rakitića. Konačni rezultat postavlja Neymar u 83. minuti na nesebičnu asistenciju Suareza.

Real je na Santiago Bernabeu slavio protiv Valencije sa 3:2. Poveli su preko Cristiana Ronalda u 26. minuti. Povisio je Karim Benzema u 42. U drugom poluvremenu Valencia je smanjila preko Morena u 55. minuti, ali Ronaldo tri minute kasnije ponovno povisuje. Konačnih 3:2 postavlja Gomes u 81. minuti. Moreno je u 83. minuti morao ranije u svlačionicu, nakon što je dobio crveni karton. Luka Modrić nije nastupio, a Mateo Kovačić u igru je ušao u 65. minuti.

Momčad Atletica u gostima je poražena od Levantea. Iako su poveli već u drugoj minuti preko Fernanda Torresa, domaćini su preokrenuli rezultat i izbacili Atletico iz utrke za naslov prvaka. Izjednačio je Casadesus u 30. minuti, a pobjednički pogodak postiže Rossi u posljednjoj minuti susreta.

U ostalim susretima Getafe i Sporting odigrali su bez golova, Celta je s 1:0 slavila protiv Malage, Eibar i Betis podijelili su bodove (1:1), a Granada je s čak 4:1 slavila protiv finalista Europa lige Seville. Deportivo je s 2:0 pobijedio Villareal, Sociedad je bio bolji od Rayo Vallecana (2:1), a Las Palmas i Athletic odigrali su bez golova.,