Athletic Bilbao s dva igrača manje srušio Barcelonu

11.11.2016., Zagreb - Trening hrvatske nogometne reprezentacije na stadionu Maksimir uoci sutrasnje kvalifikacijske utakmice protiv Islanda za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji. Ivan Rakitic. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

U prvom susretu osmine finala španjolskog Kupa Kralja Athletic Bilbao je sa 2-1 pobijedio Barcelonu za koju je nastupio Ivan Rakitić.

Katalonci su od 74. minute imali igrača više, a posljednjih deset minuta i dva igrača prednosti no nisu uspjeli izboriti barem neodlučeni rezultat.

Athletic je poveo u 25. minuti golom Aritza Aduriza, a samo tri minute kasnije Inaki Williamsa je sjajnim pogotkom povisio na 2-0.

Barca je do kraja poluvremena imala nekoliko prilika, no Gorka Iraizoz je sačuvao mrežu nedirnutom. Ipak, gosti su u 52. minuti smanjili sjajnim pogotkom Lionela Messija iz slobodnog udarca.

U 74. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Raul Garcia, a u 80. minuti je pocrvenio i Iturraspe. Španjolski prvak je s dva igrača više navalio po izjednačenje, ali nije uspio. U posljednjim trenucima susreta Jordi Alba je uzdrmao vratnicu.

Rakitić je započeo utakmicu za Barcelonu, a u 71. minuti ga je zamijenio Andre Gomes.