Athletic Bilbao – Las Palmas 5-1

epa05908311 UD Las Palmas´ midfielder Pedro Tanausú "Tana" (C) shoots the ball next to Athletic de Bilbao´s midfielder Mikel San Jose (R) during their Spanish First Division soccer match played at San Mames stadium in Bilbao, 14 April 2017.  EPA/MIGUEL TONA

U 32. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Athletic Bilbao je u petak na svom terenu pobijedio Las Palmas sa 5-1.

Po dva pogotka zabili su Iker Muniain (9, 58) i Aritz Aduriz (18, 59), a jednog je dodao Mikel San José (7). Strijelac za goste bio je Pedro Bigas (12).

Za Las Palmas je  Marko Livaja odigrao cijeli susret, a samo je jednom zaprijetio vratima domaćina, kada je 82. minuti njegov udarac sa 18 metara odlično obranio vratar Arrizabalaga. Drugi hrvatski nogometaš u redovima Las Palmasa Alen Halilović igrao je od 71. minute.