Athletic Bilbao do pobjede u sudačkoj nadoknadi

epa05682773 Athletic Bilbao's goalkeeper Kepa Arrizabalaga (L) concedes a goal scored by midfielder Iago Aspas (R) of Celta Vigo during their Primera Division soccer match played at San Mames stadium in Bilbao, Basque Country, Spain on 19 December 2016.  EPA/LUIS TEJIDO

U susretu 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je pobijedio Celtu 2-1, a pobjednički pogodak domaćin je zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Celta je povela u 54. minuti golom Iaga Aspasa i bila je korak do pobjede. Međutim, u 80. minuti se dogodio ključni trenutak susreta. Facundo Roncaglia je skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton. Jedanaesterac je realizirao Aritz Aduriz izjednačivši na 1-1. U posljednjih deset minuta Athletic je jurnuo po pobjedu i u trećoj minuti sudačke nadoknade Mikel San Jose je donio pobjedu baskijskom sastavu.

Athletic je s nova tri boda skočio na šesto mjesto i sada ima 26 bodova, dok je Celta ostala na 13. poziciji sa 21 bodom.

U vodstvu je Real Madrid sa 37 bodova, Barcelona je druga sa 34 boda, ali i utakmicom više, dok je na trećem mjestu Sevilla sa 33 boda.