Atalanta lako protiv Sassuola

epa07877988 Atalanta's Alejandro Gomez (C) celebrates with his teammates after scoring during the Italian Serie A soccer match US Sassuolo vs Atalanta BC at the Mapei Stadium in Reggio Emilia, Italy, 28 September 2019.  EPA/ELISABETTA BARACCHI

EPA/ELISABETTA BARACCHI

U susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je bez većih problema pobijedila Sassuolo sa 4-1 ostvarivši i četvrtu gostujuću pobjedu ove sezone.

Sve je bilo gotovo već nakon pola sata igre i Atalantina vodstva 3-0.

Gosti su poveli u 6. minuti golom Alejandra Gomeza, u 13. minuti je Robin Gosens zabio za 2-0, da bi Gomez svojim drugim pogotkom u 29. minuti povisio na 3-0. Do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Duvan Zapata. U nastavku susreta Sassuolo je uspio tek ublažiti poraz, a strijelac je bio Gregoire Defrel u 62. minuti. Mario Pašalić je odigrao cijeli susret za goste.

U ranije odigranim subotnjim susretima Inter i Juventus su upisali pobjede.

Inter je na gostovanju pobijedio Sampdoriju sa 3-1 upisavši i šestu pobjedu, dok je Juventus u Torinu bio bolji od SPAL-a sa 2-0.

“Nerazzurri” su stigli do novih bodova premda su od 46. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Alexis Sanchez.

Inter je stigao do vodstva u 20. minuti golom Stefana Sensija, a na 2-0 je povisio Sanchez samo dvije minute kasnije. Međutim, čileanski napadač je na otvaranju drugog dijela dobio drugi žuti zbog simuliranja.

Domaćin je uspio smanjiti preko Jakuba Jankta u 55. minuti, međutim šest minuta kasnije gosti su zabili i treći pogodak. Marcelo Brozović je sjajno proigrao Roberta Gagliardinija koji je pucao iz prve, Emil Audero je obranio njegov udarac, no Gagliardini je pospremio odbijanac za 3-1.

Juventus je u Torinu pobijedio SPAL sa 2-0, a golove u pobjedi talijanskog prvaka zabili su Miralem Pjanić u posljednjim trenucima prvog dijela, te Cristiano Ronaldo u 78. minuti.

Pobjeda torinske ‘Stare dame’ mogla je biti i uvjerljivija, no Etrit Berisha je sakupio osam obrana, pri čemu je ‘skinuo’ i tri zicera domaćim igračima.

Mario Mandžukić niti ovoga puta nije konkurirao za sastav talijanskog prvaka, a kod gostiju na klupi je ostao Karlo Letica.

Inter vodi sa 18 bodova, Juventus ima 16, dok je Atalanta treća sa 13 bodova.

OZNAKE: atalanta, vije, Sassuolo