Asistencije Perišića i Brozovića za pobjedu Intera

Pixabay

Hrvatski nogometni reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović imali su zapaženu ulogu u 3-1 (2-0) pobjedi milanskog Intera protiv Bologne u susretu 10. kola talijanskog prvenstva.

Perišić je bio asistent za prvi gol na utakmici kojega je postigao Lukaku (16), dok je Brozović asistirao Hakimiju (45) za 2-0.
Perišić je u 16. minuti ubacio s lijevog krila za Lukakua koji je iz prvog pokušaja promašio loptu, no iz drugog je snažnim udarcem zatresao suparničku mrežu. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Brozović je sjajnom parabolom kroz sredinu poslao loptu iza obrane Bologne gdje je utrčao Hakimi i smireno povećao prednost “crno-plavih”.
U nastavku je Vignato (67) nakraktko vratio nadu Bologni u pozitivan rezultat, no tri minute potom je Hakimi (70) nakon odličnog solo-prodora preciznim udarcem s više od 20 metara vratio Interu dva gola prednosti.
I Brozović i Perišić su odigrali čitav susret za Inter koji je stigao na drugo mjesto ljestvice sa 21 bodom, dva manje od vodećeg Milana koji će u nedjelju gostovati kod Sampdorije, a jednim više od trećeg Juventusa koji je ranije u subotu u gradskom derbiju svladao Torino sa 2-1 (0-1).
Torino je bio mnogo bolja momčad u prvom poluvremenu u kojem je stigao i do prednosti kada se N’Koulou (9) najbolje snašao u gužvi pred vratima Juventusa nakon kornera. No, pet minuta potom Zaza je promašio “zicer” za 2-0, da bi u završnici prvog dijela i atraktivan pokušaj Belottija prohujao preko grede. U nastavku je Juventus preuzeo inicijativu, no nije i stvarao prilike, ali je u sam smiraj utakmice stigao do preokreta. Prvo je McKennie (77) poravnao na 1-1, da bi Bonucci (89) pogodio za važna tri boda “zebri”, oba gola postignuta su glavom i to nakon odličnih ubačaja Cuadrada.
Torino je nakon novog poraza ostao u zoni ispadanja, 18. sa šest bodova, dva manje od 17. Fiorentine. Bologna je, pak, u sredini ljestvice, 10. sa 12 bodova.
U prvoj utakmici dana Lazio je u Ceseni svladao “domaću” Speziju sa 2-1 (2-0). Rimljani su do prednosti od 2-0 stigli u prvom poluvremenu, Immobile (15) je postigao prvi gol iz protunapada nakon asistencije Milinković-Savića, dok je drugi pogodak postigao Milinković-Savić (33) iz slobodnog udarca. U nastavku je N’Zola (64) smanjio na 2-1, da bi do kraja susreta gostima poništena još dva pogotka zbog zaleđa.
Mladi hrvatski reprezentativac Martin Erlić ostao je na klupi Spezije koja sa 10 bodova zauzima 15. mjesto, dok je Lazio stigao na sedmo mjesto sa 17 bodova, koliko imaju i peti Napoli te šesta Roma.