Asistencija Bogdanovića za pobjedu Pacersa

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su šestu pobjedu u svom devetom ovosezonskom susretu u NBA ligi svladavši u dramatičnoj završnici domaće Chicago Bullse sa 107-105, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je asistent za, pokazat će se, pobjednički ubačaj Darrena Collisona 17.8 sekundi prije kraja.

U posljednjih pola minute ušlo se s rezultatom 105-105, a napad su imali Pacersi. Njihov najbolji igrač Victor Oladipo dodao je loptu Bogdanoviću koji se nalazio na šest metara od koša, a kada su prema njemu krenula dva igrača Bullsa naš je igrač proslijedio loptu u kut igrališta do Collisona koji je pogodio za vodstvo 107-105.

Bullsi su u svom posljednjem napadu imali čak tri pokušaja za poravnanje ili preokret, ali prvo je LaVine promašio za dva, pa je Holiday promašio tricu da bi na kraju Turner blokirao očajnički pokušaj Blakeneya s istekom vremena.

Bogdanović je na terenu proveo 27 minuta i to mu je bila jedina asistencija u utakmici koju je završio s osam koševa (šut za dva 1-4, trica 2-3) i dva skoka.

Pacerse je do pobjede predvodio Oladipo sa 25 ubačaja i 14 skokova, Miles Turner je dodao 18 poena i čak šest blokada, dok su Antonio Blakeney sa 22 i Zach LaVine sa 20 pogodaka predvodili Bullse.

Mario Hezonja je dobio samo devet minuta u 118-106 pobjedi New York Knicksa na gostovanju kod Dallas Mavericksa, ali tu skromnu minutažu iskoristio je za 11 ubačaja (šut za dva 4-5, trica 1-2, slobodna bacanja 0-1), sve u drugoj četvrtini, uz jedan skok. Hezonja je bio član raspoložene klupe Knicksa koja je postigla čak 65 koševa, a dio nje je bio i najefikasniji igrač momčadi iz New Yorka Allonzo Trier koji je postigao 23 poena. Isti je učinak kod Mavsa, koji su izgubili šestu utakmicu zaredom, imao Dennis Smith mlađi.

Prvaci Golden State Warriorsi ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu svladavši u svojoj dvorani Minnesota Timberwolvese sa 116-99 prvenstveno sjajno odigranom četvrtom četvrtinom koju su dobili sa 33-12. Kevin Durant predvodio je Warriorse sa 33 koša i 13 skokova, Stephen Curry je dodao 28 ubačaja, 9 skokova i 7 asistencija, a blizu “triple-double” učinka bio je Draymond Green sa po 9 poena i skokova te 11 asistencija. Kod Wolvesa najefikasniji su bili Andrew Wiggins sa 22 i Jimmy Butler sa 21 pogotkom, dok je junak posljednje pobjede Derrick Rose, koji je prije dva dana postigao 50 koševa, zbog ozljed egležnja igrao samo četiri minute i postigao tri koša.